Selçuk Üniversitesi’nde Erasmus toplantısına ev sahipliği yaptı

Selçuk Üniversitesi’nde Erasmus toplantısına ev sahipliği yaptı

Selçuk Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü, Türkiye Ulusal Ajansının Türkiye’deki üniversitelerin Erasmus ve Dış İlişkiler birimlerinde görev yapan akademik personeline yönelik düzenlediği “Erasmus+ 2023 Dönemi Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA171) Bilgilendirme Toplantısı”na ev sahipliği yaptı.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Sultan Alparslan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda uluslararası hareketliliğin her üniversite için oldukça önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bu tür Avrupa Birliği hibe programlarına ciddi katkılar sunduğunu ifade eden Prof. Dr. Eken, “Son yıllarda gerek Üniversitemiz gerek diğer üniversiteler, projeleriyle AB Projeleri’ne katkı sağlıyor. Ciddi katkılarını da görüyoruz. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz toplantıda katılımcılar, KA171 ile ilgili önemli bilgiler verecek. Farklı bir proje. AB ülkeleri ve aday ülkelerin dışındaki ortak ülkelerle devam eden bir yapı mevcut. Başvuru süresi yeni başladı, 23 Şubat 2023’e kadar devam edecek. Bu bağlamda Üniversitemiz akademik birimleri, ilgili web sitelerini takip edebilir, Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğümüzle iletişime geçebilir. Selçuk Üniversitesinin bu projeden önemli bir pay almasını istiyoruz. Böylelikle de Üniversitemizin uluslararasılaşma reytingini artırmayı hedefliyoruz.” diye konuştu. Selçuk Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Zerrin Savaşan, toplantının düzenlenmesinde katkı ve desteklerinden dolayı Türkiye Ulusal Ajansı, Üniversite yönetimi ile kendi ekibine teşekkür etti. Toplantı kapsamında Öğr. Gör. Özlem Yelda Dilmen ve Dr. Öğr. Üyesi Fehim Kuruloğlu, sunumlarında konuyla ilgili tecrübelerini paylaştı. Proje başvurularında karşılaşılan zayıf yönlerin de tartışıldığı toplantı, soru – cevap bölümüyle sona erdi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.