Selçuk Üniversitesi’nde sivil havacılık eğitimi gelişiyor

Selçuk Üniversitesi’nde sivil havacılık eğitimi gelişiyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Sivil Havacılık Yüksekokulu tarafından düzenlenen 2022 – 2023 Akademik Kurul Toplantısı’na katıldı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy yaptığı konuşmada, sivil havacılık yüksekokulunun uluslararası alanda önemli bir karşılığının bulunduğunu söyledi. SÜ Sivil Havacılık Yüksekokulunun yeni kurulan birimler arasında yer aldığını ifade eden Prof. Dr. Aksoy, yüksekokul bünyesinde uygulama alanlarının oluşturulması için de çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Prof. Dr. Aksoy, sivil havacılık yüksekokulunun Türkiye’nin havacılık alanında, özellikle saha hizmetleri ve ara eleman yetiştirilmesi konularında tercih edilebilirliğinin fazla olduğunu aktardı.

sude-sivil-havacilik-egitimi-gelisiyor-2.jpg

Selçuk Üniversitesi olarak kendilerine alanla ilgili birtakım taleplerin de geldiğini anlatan Prof. Dr. Aksoy, “Alanın çok fazla tercih edilebilir olması, Selçuk Üniversitesi kimliğiyle birleştiğinde bize çok daha farklı talepler geliyor. Türk Hava Kurumu başta olmak üzere pilot eğitiminden tutun, havacılıkla ilgili alanlardaki eğitim, ortak iş birliği yapılması yönünde teklifler geliyor. Tabii bunları da değerlendiriyoruz. Zaman zaman pistle ilgili konularda görüşmeler yapılıyor. Uygulamayla ilgili çeşitli cihazların alınmasına yönelik teklifler oluyor. Bunları almanın yanında sürdürülebilir olması da çok kıymetli. Sivil Havacılık Yüksekokulumuzun ara eleman yetiştirdiği için çok daha fazla tercih edildiğini görebiliyoruz. Puanlarının da zamanla yükseldiğini söyleyebilirim.” diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.