Selçuklu Belediyesi'nden vatandaşlara uyarı: Rağbet etmeyin

Konya'da Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Belediye Başkan ve Başkan Yardımcılarının isimlerinin kullanılarak yardım malzemesi ve nakdi yardım talebinde bulunan kötü niyetli kişilere itibar edilmemesi konusunda kamuoyunu uyardı.
Selçuklu Belediyesi'nden vatandaşlara uyarı: Rağbet etmeyin

Son günlerde belediyemize yapılan şikayetlerde Konya'da vatandaşların ve işadamlarının arandığı Selçuklu Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve idarecilerimizin isimleri kullanılarak farklı yardım kuruluşlarına bağış ve yardım malzemesi toplandığı ile ilgili bilgiler gelmektedir.

Kötü niyetli ve dolandırıcılık niyeti ile banka hesap numaraları ve IBAN numaraları verilmekte bu hesaplara nakdi yardım talep edilmektedir. Belediye yöneticilerimizin selamları ile aranan işadamı ve hemşehrilerimizden elde edilen bilgiler doğrultusunda bu konu ile ilgili yasal işlemler başlatılmıştır.

Selçuklu Belediyemiz, kanunların elverdiği sınırlar içinde Kurumsal Kimliği dışında hiçbir ferdi yardım kampanyasının içinde yer almamaktadır. Hemşehrilerimizin bu konuda duyarlı olmalarını ve kötü niyetli bu kişi veya kişileri emniyet görevlilerimize bildirmeleri hususunda gerekli hassasiyeti göstermelerini diliyoruz.

Belediye yöneticilerimizin adını kullanarak yardım talep edenlerle ilgili yasal sürecin başladığını, yardımsever hemşehrilerimizin iyi niyetlerini suistimal edenlerin kanunlar karşısında hesap vereceğini kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler :