"Selçuklu'da Sanat Kadınlarla Güzel" projesinde başvurular başladı

Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından gerçekleştirilecek olan "Selçuklu'da Sanat Kadınlarla Güzel" projesi kapsamındaki kurs başvuruları başladı. Eğitimler için son başvuru tarihi 31 Ağustos.
"Selçuklu'da Sanat Kadınlarla Güzel" projesinde başvurular başladı

Selçuklu Belediyesi Kent Konseyi çatısı altında kurulan ve düzenlediği faaliyetlerle sosyal sorumluluk anlamında önemli farkındalıklara imza atan Kadın Meclisi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. "Selçuklu'da Sanat Kadınlarla Güzel" projesi kapsamında yapılacak olan kurslara başvurular başladı. Başvurular 29-31 Ağustos tarihleri arasında www.selcuklukentkonseyi.org.tr adresi üzerinden online olarak gerçekleşecektir.

375 kişi ile sınırlı kontenjanı olan projeye Selçuklu'da ikamet eden, 18-50 yaş arası kadınlar başvurabilir. Projede; Gelişim ve Teknoloji Atölyesi kapsamında Moda Tasarım ve Üretim Atölyesi, Müzik Atölyesi, Takı Tasarım Atölyesi, Hat Sanatları Atölyesi ve Amigurumi branşları, Sanat Tasarım Atölyesi kapsamında çini seramik, kağıt katlama, resim branşları, Sanat Akademisi kapsamında da Etkili İletişim, Diksiyon, Ses Eğitimi (Koro) ve Yetişkin Drama branşları bulunmakta. Kursiyerlere Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi, Sanat ve Tasarım Atölyesi ve Sanat Akademisi'nde eğitim verilecek.

"Selçuklu'nun mutluluğunda kadınların payı büyük"

Belediye olarak her çalışmalarında kadınların mutluluğunu hep öncelediklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı: "İnancımız ve kültürümüz kadını her zaman el üstünde tutmayı emrediyor. Biz de hem günlük hayatımızda hem de belediye faaliyetlerimizde bu ilkeyi göz önünde bulunduruyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak kadınların sosyal hayatın içinde aktif bir şekilde yer almasını sağlayacak birçok proje yürütüyoruz. Tüm çalışmalarımızda Selçuklu Kent Konseyi çatısı altında kurduğumuz Kadın Meclisimizle taçlandırarak yürütüyoruz. Selçuklu'nun mutluluğunda kadınların payı büyük. Bu sebeple kadınlarımızın sosyal hayatını zenginleştirerek onları mutlu etmeyi hedefliyoruz." dedi.