Şenol Güneş: Kıran kırana bir maç olacak

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Norveç maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Mart 2021 20:31
Şenol Güneş: Kıran kırana bir maç olacak

AMilli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2020 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde oynayacağımız Norveç mücadelesi öncesinde basın toplantısında soruları yanıtladı.

Norveç'in son yıllarda yükselen bir değeri olduğunu vurgulayan Güneş, ''Kıran kırana bir maç olacak'' dedi.

'Dünya çapında oyuncularını piyasaya sürdüler'

"Norveç'in son yıllarda yükselen bir değeri var. Dünya çapında oyuncularını piyasaya sürdüler. Kıran kırana bir maç olacak. Hollanda maçı ne kadar önemliyse, bu maç da aynı şekilde önemli olacak."

'Bazen şanssızlıklar da yaşayabiliyoruz'

''Önümüze çıkan engelleri aşarak güçleniyoruz. Bazen şanssızlıklar da yaşayabiliyoruz. Güçlü rakibe karşı oynadık, seyahat yaptık. Buradan iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz. Norveç karşısında hem fizik gücümüzü, hem moral gücümüzü, hem iman gücümüzü kullanacağız.''

'Kazakistan'a alacağız maçlarımızı oraya gelsinler diye'

"Norveç, ülkelerinde kısıtlama var diye iki maçı üst üste İspanya'da oynadı. Biz de bundan sonra Kazakistan'a alacağız maçlarımızı oraya gelsinler diye."

'Biz Türkiye'yi temsil ediyoruz'

"Başından beri aile havasını kurmaya çalıştık. Her katılan arkadaşımız da buna katkıda bulunuyor. Biz Türkiye'yi temsil ediyoruz. Umutlu bakıp, mutlu dönmek istiyoruz."

'Dört kalecim de bir kaleci gibi'

"Kalecilerimiz hem kaleyi dolduruyor, hem de güven veriyorlar. Kadroya çağırırken de, çağırabileceğimiz arkadaşlarımız var. Mevcut kalecilerimiz açısından da, kimi oynatsam hakkını vereceğini düşünüyorum. 4 kalecim de bir kaleci gibi, birbirlerinin duygu ve düşüncelerini paylaşıyorlar. Birbirlerine destek oluyorlar."

'Ozan'ın bir sıkıntısı var'

“28 kişilik kadronun içerisinde İrfan Can Kahveci ve Nazım vardı, çıkmak zorunda kaldılar. Daha sonra Zeki çıktı ve Merih de düzelmediğinden dolayı 4 oyuncu burada yok.. Ozan'ın da bir sıkıntısı var, bakacağız durumuna. Maç saatine kadar bekleyeceğiz.''