Seydişehir’de sağlık yatırımları sürüyor

Seydişehir Belediyesi’ne ait Ulukapı Mahallesi’nde 2 bin 500 metrekarelik arazi, 4 hekimlik aile sağlığı merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve 112 acil sağlık istasyonunun yapımını hayırsever iş insanı Ömer Doğancı üstlenecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Ekim 2021 13:26
Seydişehir’de sağlık yatırımları sürüyor

Konu ile ilgili açıklama yapan  Seydişehir Belediye Başkanı Tutal, Seydişehir’de yaşayan tüm vatandaşların sağlık hizmetlerine kolay ulaşabilmesi adına planlı bir şekilde çalışma yaptıklarını söyledi. Seydişehir Belediyesi olarak yeni aile sağlığı merkezleri ve 112 istasyonlarının açılmasına vesile olma bakımından önemli bir görevi yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Tutal, Seydişehir’de sağlık yatırımlarını desteklemeye devem edeceklerini ifade etti. Başkan Tutal, “İl Sağlık Müdürlüğümüze ve hayırseverimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, yapılacak aile sağlığı merkezi ve 112 istasyonunun şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

‘SAĞLIK YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR’

Güzel ve anlamlı bir hayır hizmetini yapma kararı alan iş adamı Doğancı’ya ve yer tahsisinde bulunan Seydişehir Belediye Başkanı Tutal’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz böylesine önemli günlerde hayırsever vatandaşların verdiği desteğin kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi.  Tüm dünyayı sarsan ve hemen hemen bütün alanlarda etkisini gösteren Covit-19 salgınına rağmen şehrimizde sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Konya olarak birinci basamak sağlık hizmeti sunan binalarımızın nitelikli hale getirilmesi için bakanlığımız, belediyelerimiz ve hayırseverlerle birlikte çok iyi bir koordinasyon sağladık. Bu protokolde hayırseverimizde önemli bir katkı sağlıyor. Destek veren herkese bakanlığımız ve müdürlüğümüz adına teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘PROJEMİZİ KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ’

Hayırsever İş Adamı Doğancı da, “Bu tür hayır hizmetlerinde bulunmak bizleri son derece mutlu ediyor. Şehrimize ve ilçemize sağlık alanında katkı sağlıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Projemizi kısa bir süre içerisinde tamamlayarak teslim etmek istiyoruz. Rabbim hayırlı hizmetlerde kullanmayı nasip etsin” diye konuştu.