Sinema ve tiyatro salonları  ile ilgili yeni karar alındı

Sinema ve tiyatro salonları ile ilgili yeni karar alındı

Konya Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulunun yeni aldığı kararı yayımladı. Buna göre Konya'da sinema ve tiyatro salonlarına girişlerde kurallar değişti.

Konya Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulunun yeni aldığı kararı yayımladı. Buna göre Konya'da sinema ve tiyatro salonlarına girişlerde kurallar değişti. Konya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde; sinema salonları ve tiyatrolar için İçişleri Bakanlığının 20.08.2021 tarih ve 13441 sayılı Genelgeleriyle getirilen, hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi bulunmayan kişilerin sinema salonlarına kabul edilmemesi düzenlemesi ile Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde bu yerler için getirilmiş olan bir dolu bir boş koltuk uygulamasının kaldırılması sonrasında; Sinema salonları ve tiyatrolar için Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer verilen mesafe koşulları dışında herhangi bir kapasite sınırlamasına gidilmemesine karar verilmiştir” denildi.

KURALLARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: “Sağlık Bakanlığınca belirlenen bilimsel verilere göre hastalığı geçirmemiş veya aşılı olmayan durumunda olan kişilerin tiyatro ve sinema salonlarına girişlerinde negatif PCR testi ibraz etmelerine, aksi halde girişlerine izin verilmemesi uygulamasının aynı şekilde sürdürülmesine, alınan kararlara uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.