Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının ödül töreni gerçekleşti

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından ülke genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması sınavında Konya’da dereceye girenlere ödül takdim edildi.
Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının ödül töreni gerçekleşti

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından ülke genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması sınavında Konya’da dereceye girenlere ödül takdim edildi. Ödül töreninde konuşma yapan AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç şunları kaydetti: “Yapılan bu sınav Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i anmak ve anlamak için büyük bir fırsat. Her sene bu bilinçle yapılan bu yarışma bu sene pandemi şartlarından ötürü online olarak gerçekleşmiş oldu. Ortaokullar ve liseler düzeyinde tertip edilen bu yarışmanın kaybedeni yok. Tekrardan yarışmaya katılan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah hepimize özellikle toplumun bu kadar ihtiyaç içinde olduğu bir dönemde Efendimiz’i anlama fırsatı versin.”

YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER

Düzenlenen sınavda ortaokullar düzeyinde Konya il birincisi ve Türkiye üçüncüsü Sarayönü ilçesinden Belinay Ceylin Arslan oldu. Liseler düzeyinde Konya il birincisi ise Elif Betül Başaran oldu. Yarışma sonucu elde edilen diğer dereceler ise şu şekilde: Ortaokullar Konya il ikincisi Zeynep Sena Öner, ortaokullar Konya il üçüncüsü Hacer Yüksel, liseler Konya il ikincisi Ebrar Ayyıldız, liseler Konya il üçüncüsü Kamile Ülkem Arslan.