Son Dakika! Bingöl’ün Kiğı ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem

Son Dakika Haberi... AFAD: “Bingöl’ün Kiğı ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.”
Son Dakika! Bingöl’ün Kiğı ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem

BİNGÖL'un Kiğı ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde, Kiğı ilçesine bağlı Ağaçöven köyündeki bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) merkez üssünü Kiğı ilçesi olarak açıkladığı deprem, saat 11.19'da oldu. Yerin 8.47 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem, Kiğı’nın yanı sıra çevre ilçelerde de hissedildi. Depremde, Kiğı ilçesine bağlı Ağaçöven köyünde bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştu. Depreme ilişkin çalışmaların sürdüğü bildirildi.

son-dakika-bingolun-kigi-ilcesinde-4-2-buyuklugunde-deprem.jpg

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4, merkez üssünü ise Kiğı ilçesine bağlı Demirkanat köyü olarak açıkladı.

'ÇOK KÖTÜ SALLANDIK'

Depreme, Ağaçöven köyündeki evinde yakalanan Abdurrahman Delen, "Duvarlarda çatlaklar var. Biraz korktuk, çok kötü sallandık. İnşallah bir sıkıntı yoktur, herkese geçmiş olsun" dedi.

'HERHANGİ BİR CAN VE MAL KAYBI YOK'

Bingöl Valiliği de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Saat 11.19'da Merkezi Kiğı olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. İlk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı söz konusu olmamıştır. Allah milletimizi her türlü afetten muhafaza etsin" denildi. Depreme ilişkin çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Etiketler :