Son Dönemin Trendi Bambu Bornozlar

Son Dönemin Trendi Bambu Bornozlar

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Mart 2021 21:12
Son Dönemin Trendi Bambu Bornozlar

 

Bambu bitkisinden elde edilen liflerle hazırlanan bambu kumaşlar, çevre dostu ve kaliteli olmalarının yanında rahatlıkları ile de fark yaratan giyim ürünleri hazırlanmasını sağlıyor. Sürdürülebilir üretim ve yaşamın önemi daha iyi anlaşıldıkça doğal olan tüm ürünler gibi giyim ürünlerinde de doğal olanlar rağbet görüyor. Doğa dostu kumaş özelliğine sahip olması ile en çevreci giyim ürünlerinin hazırlanmasına imkan sağlayan bambu kumaşlar, hemen her alanda kullanılabiliyor. Banyo sonrası kurulanmak ve rahatlamak için kullanılan bornoz takımları da bu trendi takip ederek bambu bornoz modelleri ile çokça tercih edilmeye başlandı bile. 

 

asd22-002.jpg

Mikroplara ve bakterilere karşı koruyucu etkisi olan bambu bornoz takımları, son zamanların en trend banyo tekstil ürünleri içerisinde yer alıyor. Bu yazıda sizlere bambu kumaşlar ile hazırlanan bornozların faydalarından bahsederken bornoz satın alırken nelere dikkat etmek gerekir ve bornoz nasıl seçilir konularını da anlattık.

Bornoz Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • En çok kullandığımız ve tenimizle doğrudan temas eden ürünlerden olan bornozlar satın alınırken uzun süreli kullanıma uygun kalitede ve içerikte olmasına önem verilmelidir. Satın alınan ürünün etiketi mutlaka okunmalı ve içeriği incelenmelidir.
 • Kumaşı içerisinde naylon ve türevi maddelerin bulunmadığı bornozlar tercih edilmeli, bambu ve pamuklu bornoz takımları gibi emiciliği yüksek kumaşlar ile hazırlanan ürünler tercih edilmeli.
 • Bornozun en önemli özelliklerinden biri hızlı kuruyabilir bir materyalle hazırlanmış olmasıdır. Çok kalın veya sentetik kumaşlar ile hazırlanan bornozlar yavaş kuruyabilir ve bu gecikme bornoz üzerinde koku olmasına sebep olabilir.
 • Bornoz satın alırken uzun, kısa, cepli, kapşonlu ve yakalı ürünleri inceleyebilir, çeşitli bornoz modelleri içerisinden size en uygun olanını seçebilirsiniz.
 • Bornoz, baş havlusu, banyo havlusu, kese ve terlik gibi çeşitli banyo ürünlerinin bir araya getirildiği bornoz modelleri tercih ederek tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir takım satın alabilirsiniz.

23423.jpg

Bambu Bornoz Özellikleri Nelerdir?

 • Bambu kumaşlar anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu sebeple bambu bornoz takımları özellikle hassas ve alerjik bünyeler için rahat kullanım sağlar.
 • Koku önleyici özelliğe sahip olan bambu lifleri daha rahat ve temiz hissetmenize yardımcı olur. Böylece hem üzerinizdeyken hem de ıslak hali ile kurumaya bırakıldığında koku oluşmasına engel olur.
 • Bornoz, havlu, peştemal gibi özellikle vücuda sarılan banyo tekstili ürünleri için kullanım kolaylığı açısından açısından hafiflik çok önemlidir. Çünkü bu ürünler ıslandıktan sonra ağırlaşmaya başlar. Bambu ile hazırlanan giyim ürünleri hafiftir. Banyo sonrasında ıslandıktan sonra dahi üzerinizde ağırlık yapmaz. 

xvxcxc.jpg

 • İpeksi bir yumuşaklığı olan bambu tekstil ürünleri rahat kullanımın yanında vücudunuzu tahriş edecek pürüzlere sahip değildir.
 • Nem emici özelliği olan bambu, özellikle pamukla bir araya getirilerek hazırlanan bornozlarda çok etkili bir nem - sıvı emici özelliğe sahip olur.
 • Bambu bornozlar nefes alabilen ve yumuşak kumaş yapıları ile rahat hissetmenizi sağlarlar.
 • Parlak yapısı ile hoş bir görünüm sunan bambu bornozlar aynı zamanda doğal olarak ultraviyole koruyucu yapıya sahiptir. Anti statik özelliği sayesinde zararlı UV ışınlarını %98 oranla engellemesi sebebi ile ev kullanımı dışında spor salonları ve havuz kenarlarında da rahatça kullanılabilir.
 • Bambu kumaşlar ile hazırlanan ürünler yapıları gereği sıcak havalarda serin, soğuk havalarda ise sıcak tutarlar.

Aileniz ve kendiniz için hem sağlıklı hem de kaliteli bambu bornoz modellerini satın alabilir, yüzlerce banyo tekstili ürününü ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.