1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Şükrü Özüdoğru hoca son yolculuğuna uğurlandı
Şükrü Özüdoğru  hoca son yolculuğuna uğurlandı

Şükrü Özüdoğru hoca son yolculuğuna uğurlandı

Konya İmam Hatip Lisesi hocalarından ve Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Basın Müşaviri Halil Erdoğan’ın kayın pederi Şükrü Özüdoğru 75 yaşında vefat etti.

A+A-

Konya İmam Hatip Lisesi hocalarından ve Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Basın Müşaviri Halil Erdoğan’ın kayın pederi Şükrü Özüdoğru 75 yaşında vefat etti.  Ülkemize birçok talebe yetiştiren ilim ve irfan adamı değerli Eğitimci ve İlahiyatçı - Yazar Hacı Şükrü Özüdoğru Hoca'mız Hakk’ın rahmetine kavuştu.   Aslen Karapınar Hotamışlı olan Konya Merkez İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri emekli, eğitimci yazar Şükrü Özüdoğru Hoca öğle namazı sonrası Hacı Veyis Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığına defnedildi. Cenaze namazına Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Konya Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin, Hotamış Türkmenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yeni haber  Gazetesi olarak merhum Şükrü Özüdoğru'ya Allah'tan rahmet yakınlarına ise sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

ŞÜKRÜ ÖZÜDOĞRU KİMDİR?

Şükrü Özüdoğru, 1944 yılında Konya’nın Karapınar ilçesine bağlı Hotamış Mahallesi’nde dünyaya geldi. 1957 yılında Hotamış İlkokulu’ndan 1964’te de Konya İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1970’de Konya İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmenliğine atandı. Burada öğretmen iken müdür yardımcılığı ve öğrenci yurtlarında müdürlük gibi görevlerde bulundu. 1974 yılında devlet bursu kazanarak, yurtdışına gidip Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Din Bölümü’nde hadis üzerinde çalışma yaptı. Yurda dönüşünde bir süre de Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nde İslam Dini ve Esasları dersi okuttu. Öğretmenliği devam ederken, 1991’de mesleğinde gösterdiği üstün başarıdan dolayı Konya ilinde Yılın Öğretmeni seçildi. 1993’te de Konya İmam Hatip Lisesi Meslek dersleri öğretmenliğinden emekli oldu. Sonra özel bir dershanede müdürlük görevinde bulundu.  Şükrü Özüdoğru’nun Dini Bilgiler Rehberi, Ayet ve Hadiselerin Işığında İslami Gerçekler, Tarihi Sosyal ve Kültürel Yönleriyle Hotamış, Kuruluşunda Bugüne Türkiye’de İmam Hatip Liseleri ve Konya İmam Hatip Lisesi, adlı kitapları yayınlandı. Şükrü Özüdoğru, Arapça bilmekte, evli ve 5 çocuk babasıdır.

sukru-ozudogru.jpg

sukru-ozudogru-2.jpg

HABERE YORUM KAT