1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriyeli ailelere ramazan yardımı
Suriyeli ailelere ramazan yardımı

Suriyeli ailelere ramazan yardımı

HATAY (AA) - Suriye'de muhaliflerin kontrol ettiği bölgelerde çalışmalarını sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı ile Kral Selman Vakfı arasında imzalanan...

A+A-

HATAY (AA) - Suriye'de muhaliflerin kontrol ettiği bölgelerde çalışmalarını sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı ile Kral Selman Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında 115 bin kişiye ramazan yardımı ulaştırıldı.

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, ramazan ayının gelmesiyle Suriyeli ailelere yönelik yardım çalışmalarını genişlettiklerini söyledi.

Bu kapsamda Kral Selman Vakfı ile imzaladıkları protokol gereğince Suriye'nin Hama, Lazkiye ve Halep kırsallarında bulunan 115 bin kişiye ramazan yardımı ulaştırdıklarını belirten Tosun, ''Kral Selman Vakfı ile imzalanan protokol gereğince ramazan ayında 10 binin üzerinde aile desteklendi. İmzalamış olduğumuz protokol gereğince 12 bin 421 gıda ve 10 bin iftar kolisi dağıtımında bulunduk. Toplamda 10 binin üzerinde aileye Kral Selman Vakfınca gönderilen yardımı ulaştırmış olduk." diye konuştu.

Tosun, desteklerinden ötürü Kral Selman Vakfı yetkililerine ve bağışçılarına teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT