1. HABERLER

  2. KONYA

  3. ‘Süt banyosu’ videosu sonrası Torku’dan açıklama!
‘Süt banyosu’ videosu sonrası Torku’dan açıklama!

‘Süt banyosu’ videosu sonrası Torku’dan açıklama!

Bugün Türkiye'de gündeme oturan 'süt banyosu' videosu sonrası Torku tarafından yapılan açıklamada, "Paylaşımlarda görülen söz konusu firma ile başta Torku olmak üzere hiçbir Konya Şeker iştirakinin geçmişte bir iş bağı veya ticari alışverişi olmadığı gibi, bundan sonra da kesinlikle olmayacaktır" denildi.

A+A-

Konya'da süt toplama merkezinde çalışan işçinin, kazanda süt banyosu yaparken çekildiği görüntüler bugün sosyal medyada yoğun tepki görmüştü. 

​Konya Ticaret Odası'nın sicil kaydına göre 10 Mayıs 2019 tarihinde iki ortaklı olarak kurulan bir hayvancılık sanayi ve ticaret limited şirketine ait olan süt toplama merkezinden Torku'nun da süt aldığı iddiaları dolaşmaya başlamıştı.

Bir üretici kooperatifi olan Konya Şeker'in markası Torku, konuyla ilgili açıklama yayınlayarak bu iddialar üzerine tepki gösterdi.

torku-bilgilendirme.jpg

Torku'dan yapılan açıklama şu şekilde;

"Bugün internette dolaşıma giren, sadece gıda hijyeni yönetmeliği değil, vicdan ve ahlak ile de alakası olmayan videonun Konya'da bir süt toplama firmasında gerçekleşmesi sonucunda, Torku markamızın adının anılması nedeniyle açıklama gereği hasıl olmuştur.

Paylaşımlarda görülen söz konusu firma ile başta Torku olmak üzere hiçbir Konya Şeker iştirakinin geçmişte bir iş bağı veya ticari alışverişi olmadığı gibi, bundan sonra da kesinlikle olmayacaktır. Torku'nun bu firmadan süt aldığına dair iddialar tamamen asılsız ve gerçeği yansıtmamakta olup konuyla ilgili yargı makamları nezdinde hukuki girişimde bulunulmuştur.

Arkasında 900 bin çiftçi ortağıyla Konya Şeker’in bulunduğu "Torku Güvenilir Gıda Zinciri"nin iki temeli; sertifikalı çiftçilerden oluşan hammadde tedarik modelimiz ve yüksek teknolojinin kullanıldığı en üst düzeyde hijyenin sağlandığı Akıllı Üretim Tesisimiz ile siz değerli tüketicilerimize her aşamada titizlikle denetlenen ürünler sunduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

"Torku Güvenilir Gıda Zinciri" ile sizler ve sevdikleriniz ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız,

Saygılarımızla"

torku-aciklama.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum
    İlgili Haberler