T3 Vakfı'nın girişim programı başvuruları başladı

T3 Vakfı'nın girişim programı başvuruları başladı

T3 Girişim Merkezi, ilk kez geçen yıl başlatılan programın 2019 yılı başvurularının açıldığını duyurdu- Programa başvurular, 21 Aralık'a kadar devam edecek

İSTANBUL (AA) - Teknoloji girişimlerini desteklemeye devam eden Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı'nın Girişim Merkezi'ne başvurular başladı.

T3 Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, T3 Vakfı, teknoloji üreten Türkiye hedefi doğrultusunda yüksek katma değerli ürün ve hizmetler sunan teknoloji girişimlerine T3 Girişim Merkezi çatısı altında çeşitli destekler sunuyor.

T3 Girişim Merkezi, ilk kez geçen yıl başlatılan programın 2019 yılı başvurularının açıldığını duyurdu. Bu yıl kapsamı genişletilen program ile seçilen teknoloji girişimlerine danışmanlık, ücretsiz ofis, teknik uzmanlık destekleri ile birlikte 100 bin TL'ye kadar yatırım imkanı sunuluyor.

Program kapsamında, katma değerli ürün ve hizmet geliştiren bütün teknoloji girişimlerinin başvuruları kabul ediliyor. Otonom teknolojiler, yapay zeka ve makine öğrenmesi, eğitim teknolojileri, akıllı ağlar, nesnelerin interneti alanında çalışmaları bulunan teknoloji girişimlerine ise öncelik tanınıyor.

Ürün ya da servisleri en az prototip aşamasında olan teknoloji girişimleri altı aylık hızlandırma programı boyunca desteklenirken, fikir aşamasındaki girişimci adaylarına ise 2019 yılı içinde online ön kuluçka platformu sunulması planlanıyor.

Altı aylık girişim programı kapsamında girişimlere ofis desteği, prototipleme atölyesi, usta desteği, teknik uzman desteği, ihtiyaçlarına özel eğitimler ve 100 bin TL’ye kadar yatırım imkanı sağlanıyor.

Anadolu Ajansı'nın (AA) global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin ana düzenleyicisi olan T3 Vakfı, "Teknoloji Üreten bir Türkiye" hedefiyle teknoloji girişimlerine, lise ve üniversite teknoloji takımlarına burs, yatırım, teknik malzeme ve danışmanlık desteği sağlıyor, DENEYAP Teknoloji Atölyelerinde kapsamında ise ortaokul ve lise öğrencilerine 36 aylık ücretsiz STEM tabanlı teknoloji eğitimleri sunuyor.

Programa başvurular, 21 Aralık'a kadar devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.