Tahir Akyürek’ten Gazetemize ziyaret

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, gazetemizi ziyaret etti. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta açık ara farkla yeniden seçileceğini belirten Akyürek, Konyalıların yine gereken desteği vereceğini söyledi.
Tahir Akyürek’ten Gazetemize ziyaret

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Lokman Koyuncuoğlu ile gündeme dair görüş alışverişinde bulundu. Seçim çalışmalarının yoğun geçtiğini söyleyen Akyürek, ilçe ziyaretlerinin yanı sıra; esnaf, vatandaş ve medya ziyaretlerine de devam ettiklerini belirtti. Akyürek, hem AK Parti’nin hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta açık ara farkla yeniden seçileceğini ve Konyalıların yine gereken desteği vereceğini söylerken Genel Yayın Yönetmenimiz Lokman Koyuncuoğlu da Tahir Akyürek’e çalışmalarında başarı diledi.

tahir-akyurek-7.jpg

“EMPERYALİSTLERİ TELAŞ SARDI”

Öte yandan, Kadınhanı ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşan Akyürek, AK Parti Kadınhanı İlçe Teşkilatında parti mensuplarıyla bir araya geldi. Ardından Konya Büyükşehir Belediyesi Kadınhanı Aile Sanat ve Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti. Kursiyerlerle görüşerek el emeği ürünleri inceleyen Akyürek, daha sonra ilçe otogarını, ayakkabı ve tekstil fabrikasını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. İlçe ziyaret programına Çeşmecik ve Osmancık mahallelerinde devam eden Akyürek, babasının vefatı dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kadınhanı İlçe Başkanı Tevfik Yağcı’ya taziye ziyaretinde bulundu. Akyürek’in ilçe ziyaretlerine AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Köklü, Kadınhanı Belediye Başkanvekili Sefa Çakar ve AK Parti Kadınhanı İlçe Başkanı İrfan Karaca eşlik etti.

tahir-akyurek-5.jpg

“KADINHANI BAŞARIDA FARKLI BİR ÇITADIR”

Akyürek, Kadınhanı ilçesinin merkeze yakınlığı ve merkezin dışına taşmada önemli bir avantajı olduğunu belirterek, “Kadınhanı zaten ticarette, sanayide özellikle üretimde ve insan ilişkilerinde başarıda farklı bir çıtadır. Kadınhanı insanı zekidir, çalışkandır, üreticidir. Kabuğunu kırdığında Türkiye çapında işlere imza atan insanları vardır. Marka üreten bir bakış açısı vardır. Kadınhanı’nda da çok büyük gelişmelerin olacağını düşünüyorum her alanda” dedi.

“YENİDEN BÜYÜK BİR TÜRKİYE DOĞUYOR”

Türkiye’de askeri, iktisadi ve teknoloji konularında çok önemli gelişmelere öncü olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimlerinde tekrar kazanacağı gerçeğinden dolayı emperyalistlerin büyük bir tedirginlik içinde olduğuna dikkat çeken Akyürek, Türkiye’deki tablonun gelişmişlik üzerine olduğuna vurgu yaparak, “Türkiye düşmanlarına korku veren bir tablo ortaya çıkıyor. Çünkü yeniden Büyük Türkiye doğuyor aslında. O zaman Büyük Türkiye idealini gerçekleştirdiğimizde Türk-İslam coğrafyasındaki sömürgeciler artık bu coğrafyayı sömüremeyecekler. Irak’ın petrolleri, Suriye’nin petrolleri, Libya’nın, Suudi Arabistan’ın, coğrafyanın zenginlikleri başkaları tarafından peşkeş çekilemeyecek sonuçta. Bu kaçınılmaz olarak böyle. Zaten Türkiye güçlendikçe onun adımları da atıldı. Mesela 40-45 yıllık Karabağ işgali sona erdirildi. Libya’da darbeciler geri püskürtüldü. Doğu Akdeniz’de hatlarımıza sahip çıkıldı. Karadeniz’deki zenginliklerimiz ortaya çıkarıldı. Terör bölgesinde petrol üretmeye başladık. Yine Suriye’deki, Irak’taki terör koridoru devleti oluşturmak isteyenlerin amaçlarına ulaşamamasını sağladık. Şu anda Türk Ordusu oralarda da mevzilendi. Sınırlarımızı muhafaza ediyor. Tabii Meclis’te Türk Ordusu’nun Suriye ve Irak’ta bulunmasıyla ilgili teskereye hayır oyu vermiş olan ana muhalefet partisi şu anda bir de devleti yönetmeye talip. Allah muhafaza etsin. O zaman bütün bu gelişmelerden çok büyük bir sıkıntı doğar. Bu gelişmelerden telaşlanan emperyalist güçler de çalışmalarını artırdı, dezenformasyonu artırdı. Partimizi de, Cumhurbaşkanımızı da yıpratmak için seçimle ilgili büyük gayret gösteriyorlar. Amerika’da, Avrupa’da yönlendirilen siteler, sosyal medya grupları ve değişik gruplarda büyük bir saldırı içindeler” ifadelerini kullandı.

“BİZ YATIRIMLARLA YOL YÜRÜYORUZ”

AK Parti öncesi dönemlerde devlet-millet ayrışmasıyla çok uzun zaman kaybedildiğini dile getirerek sözlerine devam eden Akyürek, “Ama AK Parti iktidarıyla o süreci kapatmaya çalışıyoruz. Bu uçaklar, bu füzeler, savunma sanayi yatırımları, yollar, köprüler hepsi bunun bir işareti. Yani bunu yerelde de yaşadık, genelde de yaşadık. Genel siyasette hükümetimiz açılışlarla hizmet üretiyor, başkaları laf üretiyor. Ve yalan beyanlarda, yalan vaatlerde bulunuyorlar. Biz ise yatırımlarla, hizmetlerle yol yürüyoruz” cümlelerine yer verdi.

Etiketler :