Taşpınar: Dersimize iyi çalıştık

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Uzm. Dr. Alişan Taşpınar, “Biz 4 ay önce çiftçi ortaklarımızın duası ve desteği ile bu yola çıktık. 27 Ekim 2021 Çarşamba Günü Konya Şeker Fabrikası Bahçesinde yapılacak olan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Seçimli Genel Kurulu hepimiz için bir dönüm noktası olacaktır" dedi.
Taşpınar: Dersimize iyi çalıştık

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Uzm. Dr. Alişan Taşpınar, “Biz 4 ay önce çiftçi ortaklarımızın duası ve desteği ile bu yola çıktık. 27 Ekim 2021 Çarşamba Günü Konya Şeker Fabrikası Bahçesinde yapılacak olan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Seçimli Genel Kurulu hepimiz için bir dönüm noktası olacaktır. Biz, çiftçimizin ve işçimizin daha çok para kazanmasını istiyoruz. Çiftçimiz de işçimiz de huzurlu olsun istiyoruz. Sıcağın altında ter döken, emek veren, toprağa adeta can veren çiftçimiz artık kazanmalıdır. Çiftçimiz de işçimiz de evlatlarının geleceği için endişe duymadan yaşamalıdır. Pancar ekmeyen çiftçimiz de ortak olduğu Konya Pancar Kooperatifinin imkanlarından faydalanmalıdır. Tüm dünyada gıda bu kadar önemli olmuşken bizim ortaklarımızın kazanmamasını kabul etmemiz mümkün değildir” dedi.

‘ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI BİLİYORUZ’

Uzm. Dr. Alişan Taşpınar, “Biz çiftçimizin isteği ile Konya Pancar Ekicileri Kooperatifine aday olduk. Biz, 7 kuşaktan çiftçilik yapan bir ailenin ferdiyiz. Biz çiftçimizin sorunlarını da çözüm yollarını da biliyoruz. Biz bu yola çıkarken ilk günden beri devlet büyüklerimiz başta olmak üzere gönlü çiftçimizden yana olan pek çok kurum ve STK temsilcisi ile istişare de yaptık. Uzmanlarla görüştük. Sonra da 42 maddelik noter tasdikli proje ve taahhütlerimizi ortaklarımıza sunduk. Biz, çiftçimize ve işçimize adil, hakkaniyete dayalı, şeffaf ve kazandıran bir yönetim anlayışı ile hizmet etmeyi taahhüt ediyoruz. Biz ortaklarımızın icazetinden başka kimsenin icazetine talip olmadık. Bizim siyasi ikbal ve servetimize servet katmak gibi bir derdimiz yok. Biz, dersimize iyi çalıştık. Biz; Konya Pankobirlik, Konya Şeker, işletme ve iştiraklerinde neler yapılması gerektiğini iyi biliyoruz. Fabrika ve işletmelerde alın teri ile çalışan kardeşlerimiz de hiç endişe etmesin. Biz helal rızık derdinde olan, çalışan ve işini hakkıyla yapan hiçbir kimsenin ekmeği ile oynamayız. Biz, çalışanların ve ailelerinin daha huzurlu olması için de bu göreve talip olduk” diye konuştu

taspinar-dersimize-iyi-calistik-1.jpg