TFF, VAR kayıtlarını açıkladı

TFF, VAR kayıtlarını açıkladı

TFF, VAR kayıtlarını inceledi ve hakem hatası yapıldığını tespit etti. MHK, Sivasspor-Galatasaray maçının VAR hakemi Özgüç Türkalp'e bundan sonra görev verilmeyeceğini açıkladı.

Futbol Federasyonu'ndan gelen açıklamada; "Gaziantep FK A.Ş. – Beşiktaş A.Ş. ve Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş. maçlarının VAR kayıtları incelenmiştir ve bahsi geçen maçlarda hakemlerin "önemli hakem hatası yaptıkları tespit edilmiştir" denildi.

MHK, Sivasspor-Galatasaray maçının VAR hakemi Özgüç Türkalp'e bundan sonra görev verilmeyeceğini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Gaziantep FK - Beşiktaş ve Demir Grup Sivasspor - Galatasaray karşılaşmalarının VAR kayıtlarının incelendiğini ve bu iki karşılaşmada önemli hakem hataları yapıldığını açıklarken, Demir Grup Sivasspor- Galatasaray maçının VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyeceğini, söz konusu iki maçın hakemlerine ise uzun süre görev verilmeyeceğini kamuoyuna duyurdu.

Sivasspor-Galatasaray maçında iptal edilen gol için hakem ile VAR odası arasındaki özet konuşmalar şöyle:

Atilla Karaoğlan ve Erkan Özdamar'ın VAR konuşmaları futbol kamuoyunu şaşırttı

VAR: "Bu pozisyonda ofsaytımsı bir şey var !.."

VAR: "Erkan, Sivaslı futbolcu topa dokunmuyor ama Nelsson'u itiyor."

Erkan Özdamar: "Evet, çok net. Robin Yalçın'ın Nelsson'a teması var. Ofsayt var mı, bana onu söyleyin."

VAR: "Evet, pozisyonda ofsayt var."

Gaziantep FK - Beşiktaş maçında kırmızı kart beklentisi için hakem ile VAR odası arasındaki özet konuşmalar şöyle:

VAR: Atilla, ne gördün? (N'Koudou'nun rakibe kafa atması)

Atilla Karaoğlan: "Hafif dokunuyor, vurma yok. Şiddet yok abi."

VAR: Kafa vurduğunu görüyorum.

Atilla Karaoğlan: "Evet, ama şiddet var mı?"

VAR: Var, kafasıyla vuruyor.

Atilla Karaoğlan: "Abartıyor abi, ben sarıda kalacağım."

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, DG Sivasspor-Galatasaray maçının VAR hakemi Özgüç Türkalp'e bundan sonra görev verilmeyeceğini açıkladı.

MHK: "Sivasspor - Galatasaray maçının VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyecek"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), DG Sivasspor - Galatasaray müsabakasının VAR hakemi Özgüç Türkalp'e bundan sonra görev verilmeyeceğini duyurdu. Ayrıca DG Sivasspor - Galatasaray ve Gaziantep Futbol Kulübü - Beşiktaş karşılaşmalarının hakemlerinin ise uzun süre görev alamayacağı belirtildi.

ozguc-turkalp.jpg
ÖZGÜÇ TÜRKALP

MHK tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Gaziantep Futbol Kulübü - Beşiktaş, DG Sivasspor - Galatasaray maçlarının hakemleri ve DG Sivaspor - Galatasaray maçının VAR hakemi ile ilgili olarak Merkez Hakem Kurulu gerekli incelemelerini gerçekleştirmiştir.
DG Sivasspor - Galatasaray maçında ofsayt gerekçesiyle golün iptal edildiği, bu kararın hatalı bir karar olduğu, ayrıca Gaziantep FK - Beşiktaş maçının hakeminin, VAR hakeminin izleme önerisine rağmen ihlali yapan oyuncuyu ihraç etmeyerek 'önemli hakem hatası' yaptıkları tespit edilmiştir.
DG Sivasspor - Galatasaray maçının VAR hakemine bundan sonra görev verilmeyeceğini, söz konusu iki maçın hakemlerine ise uzun süre görev verilmeyeceğini kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :