Ticari taksi durakları ve sürücüler denetlendi

Konya’da Trafik Ekipleri, kazaların önüne geçmek için denetimlerine ve bilgilendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Huzurlu Trafik denetimleri kapsamında taksi durakları ve ticari taksileri denetleyen ekipler, taksi sürücülerini bilinçlendirmek adına 100 adet afiş ve İçişleri Bakanlığının yayımladığı 12 kuralın yer aldığı 300 adet broşür dağıtımı gerçekleştirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Kasım 2021 11:11
Ticari taksi durakları ve sürücüler denetlendi

Konya’da Trafik Ekipleri, kazaların önüne geçmek için denetimlerine ve bilgilendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Huzurlu Trafik denetimleri kapsamında taksi durakları ve ticari taksileri denetleyen ekipler, taksi sürücülerini bilinçlendirmek adına 100 adet afiş ve İçişleri Bakanlığının yayımladığı 12 kuralın yer aldığı 300 adet broşür dağıtımı gerçekleştirdi. Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Huzur ve Güven Şehri Konya ilkesini benimseyerek trafikteki kaza oranını en aza indirmek için hem denetleme hem de bilgilendirme çalışmalarını 7 gün 24 saat ara vermeden sürdürüyor. Denetimlerde günümüz teknolojisinin verdiği imkânları üst düzeyde kullanan Polis Ekipleri ayrıca görsel ve işitsel materyallerle de sürücüleri ve halkı bilinçlendirmek için çalışmalar yürütüyor.

TAKSİCİLERE AFİŞ VE BROŞÜRLER DAĞITILARAK UYULMASI GEREKEN KURALLAR ANLATILDI

Konya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, il merkezinde bulunan 80 adet taksi durağı ve 800 adet ticari taksiyi denetlemek ve bilgilendirmek için çalışma başlattı. Yapılan denetimlerde hem sürücüleri ve yolcuları bilinçlendirmek hem de farkındalık oluşturmak için taksi duraklarına ticari taksi sürücülerinin uyması gereken 12 kuralı kapsayan 100 adet afiş ve 300 adet broşür dağıtıldı. İçişleri Bakanlığının yayımladığı 12 kuralın yer aldığı broşürler sürücülere dağıtılarak uyulması gereken kurallar anlatıldı. Görseller, ülke genelinde taksi duraklarına, taksi bekleme yerlerine ve taksilerde de yolcuların görebileceği uygun alanlara asılacak.

whatsapp-image-2021-11-03-at-08-46-59.jpeg

whatsapp-image-2021-11-03-at-08-47-00.jpeg