TOKİ İstanbul Tuzla kura çekimi | CANLI YAYIN

TOKİ İstanbul Tuzla kura çekimi | CANLI YAYIN

TOKİ İstanbul kura çekimi için beklenen gün geldi. TOKİ İstanbul Tuzla kura çekimi tarihleri kısa süre önce duyurulmuştu. Aynı zamanda Çatalca, Silivri Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler TOKİ kuraları tarihleri de açıklamada yerini almıştı. Peki, İstanbul Tuzla TOKİ kura çekimi canlı yayın ne zaman, saat kaçta ve nasıl izlenecek? İşte TOKİ İlk Evim sosyal konut Tuzla kura sonuçları sorgulama e-devlet sayfası!

TOKİ kura canlı yayını www.toki.tv adresinde veya resmi YouTube kanalından izlenilecek.

İlk Evim İlk İş Yerim projesinde İstanbul kura çekimi bugün itibarıyla başlıyor. İlk olarak Tuzla’dan başlayacak çekilişler 19 Nisan’a kadar devam edecek. Kura çekilişleri genelde sabah 10.00’dan sonra gerçekleştiriliyor.

TOKİ KURALARI NASIL SORGULANIR?

TOKİ kura çekilişi canlı yayınının ardından belli olan isim listesi TOKİ resmi sayfası üzerinden sorgulanabiliyor.

KURA ÇEKİMİ NEREDE YAPILACAK?

İstanbul'da yapılacak 50 bin sosyal konutun kurası Tuzla, Çatalca, Silivri (Selimpaşa), Arnavutköy, Başakşehir, Esenler'de 16 Mart-19 Nisan'da noter huzurunda çekilecek. Proje kapsamında Tuzla'ya yapılacak 20 bin 920 konutun kura çekilişine Tuzla Belediyesi ev sahipliği yapacak.

TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİMİ TAKVİMİ

TOKİ İstanbul Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri ilçelerinde toplam 50.000 konut inşa edecek. Çekiliş, Tuzla ilçesi ile başlayacak.

İşte ilçe ilçe TOKİ İstanbul kura tarihleri takvimi şöyle:

16-29 Mart 2023: Tuzla 20 bin 920 konut

30 Mart 2023: Çatalca 540 konut

30 Mart 2023: Silivri Selimpaşa 200 konut

1-19 Nisan 2023: Arnavutköy, Başakşehir, Esenler 28 bin 340 konut

18 MART 2023 CUMARTESİ ÇEKİLİŞİ

Cumartesi günü gerçekleştirilen çekilişte kazanan isimlerin tespit edildiği canlı yayın şu şekilde...

16 MART 2023 PERŞEMBE ÇEKİLİŞİ

16 Mart 2023 Perşembe günü Tuzla TOKİ kuralarında engelli ve emekli kategorilerinde çekilişler gerçekleştirildi ve bazı hak sahipleri belirlendi. Canlı yayın yaklaşık 6 saat sürdü.

TOKİ YOUTUBE SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

TOKİ ÇATALCA, SİLİVRİ, ARNAVUTKÖY, BAŞAKŞEHİR, ESENLER KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Bakan Kurum’un sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre Çatalca için 30 Mart’ta, Silivri Selimpaşa için 30 Mart’ta ve Arnavutköy, Esenler, Başakşehir içinse 1-19 Nisan tarihleri arasında kura çekimi yapılacak.