1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Trafik Eğitim Tırı Konya'ya geliyor
Trafik Eğitim Tırı Konya'ya geliyor

Trafik Eğitim Tırı Konya'ya geliyor

İçişleri  Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik Trafik Eğitim Tırında farkındalık eğitimi verilmesi amacıyla Trafik Eğitim Tırı Konya'da faaliyet gösterecek.

A+A-

Konya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada;
 

İçişleri  Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik Trafik Eğitim Tırında farkındalık eğitimi verilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında; Trafik Eğitim Tırının 11-12 Kasım 2019 tarihleri arasında ilimizde faaliyet gösterecektir.

Emniyet Genel Müdürlüğümüze tahsis edilen (1) adet çekiciye bağlı dorse üzerinde modernize edilmiş Tırın içerisindeki mobil sınıfta trafik eğitim alan öğrenciler daha sonra özel olarak hazırlanan parkurda akülü araç kullanarak teorikte öğrendiğini uygulamada faaliyete geçirerek,eğlenerek öğrenmeleri hedeflenmiştir.

Eğitim Tırının Kılıçarslan Şehir Meydanına kurulumu yapılarak, Milli Eğitim Müdürlüğünün Planladığı okul öğrencilerinin bu alana getirilmek suretiyle eğitimlere katılmaları sağlanacaktır." denildi. 

egitim-tiri.jpg

HABERE YORUM KAT