Tropikal Kelebek Bahçesi ve Sobe tam not aldı

Türkiye Belediyeler Birliği toplantısına katılmak üzere Konya’ya gelen birlik üyesi belediye başkanları, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE)’ni ziyaret etti.
Tropikal Kelebek Bahçesi ve Sobe tam not aldı

Türkiye Belediyeler Birliği, “Birlik Başkanları İstişare Toplantısı”  Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Konya’da gerçekleştirildi.

tropikal-kelebek-bahcesi-ve-sobe-tam-not-aldi-2.jpg

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın yanı sıra, Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin birliğe üye Balıkesir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanları ile Osmangazi ve Köprüköy ilçe belediye başkanları katıldı. Belediye hizmetlerinin verimliliğinin arttırılması noktasında toplantılar gerçekleştirilen konuk belediye başkanları, daha sonra şehrin sembol olan tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

tropikal-kelebek-bahcesi-ve-sobe-tam-not-aldi-6.jpg

HEYET ÜYELERİ, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Başkanların ziyaret yerleri arasında Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan Konya  Tropikal  Kelebek Bahçesi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi  (SOBE) de yer aldı. Her iki noktada incelemelerde bulunan heyet üyelerine sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verildi. Konya’nın turizm destinasyonları arasında yer alan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve otizm alanında Türkiye’nin en kapsamlı merkezlerinden bir olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) misafir heyetten tam not aldı. Türkiye Belediyeler Birliği Üyesi belediye başkanlarını Konya’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,  konuk belediye başkanlarına günün anısına hediye takdiminde bulundu. 

tropikal-kelebek-bahcesi-ve-sobe-tam-not-aldi-3.jpg

tropikal-kelebek-bahcesi-ve-sobe-tam-not-aldi-4.jpg

tropikal-kelebek-bahcesi-ve-sobe-tam-not-aldi-5.jpg

tropikal-kelebek-bahcesi-ve-sobe-tam-not-aldi-7.jpg