2014 Yerel Seçimleri oy kullanma işlemleri başladı. Niğde'de yaşayan 87 yaşındaki felçli İsmail Soyer, mahalli idareler seçiminde oy kullanacağı okula İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birimi aracı ile götürüldü.
Türkiye sandık başında
![Türkiye sandık başında 1](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_1.jpg)
![Türkiye sandık başında 2](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_2.jpg)
![Türkiye sandık başında 3](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_3.jpg)
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül ve annesi Adeviye Gül, oyunu Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'nde kullandı.
![Türkiye sandık başında 4](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_4.jpg)
Sivas'ın Doğanşar ilçesinde oy kullanmak için beklerken kalp krizi geçiren 63 yaşındaki Dursun Demir, yaşamını yitirdi.
![Türkiye sandık başında 5](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_5.jpg)
Eskişehir'de tekerlekli sandalyeye bağlı 81 yaşındaki Havva Yıldız, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından engelli hasta nakil aracı ile evinden alınarak oy kullanacakları okula götürüldü.
![Türkiye sandık başında 6](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_6.jpg)
Eskişehir'de tekerlekli sandalyeye 84 yaşındaki Bilal Yıldız, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından engelli hasta nakil aracı ile evrinden alınarak oy kullanacakları okula götürüldü.
![Türkiye sandık başında 7](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_7.jpg)
![Türkiye sandık başında 8](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_8.jpg)
![Türkiye sandık başında 9](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_9.jpg)
![Türkiye sandık başında 10](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_10.jpg)
![Türkiye sandık başında 11](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_11.jpg)
![Türkiye sandık başında 12](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_12.jpg)
![Türkiye sandık başında 13](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_13.jpg)
![Türkiye sandık başında 14](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_14.jpg)
![Türkiye sandık başında 15](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_15.jpg)
![Türkiye sandık başında 16](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_16.jpg)
![Türkiye sandık başında 17](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_17.jpg)
Konya'da evinde tedavi gören 28 yaşındaki Emrah Savsar, ambulansla Yunus Emre İlkokulu'na gelerek görevliler eşliğinde ambulans içinde oyunu kullandı.
![Türkiye sandık başında 18](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_18.jpg)
Kayseri'nin İncesu ilçesinde yaşayan 113 yaşındaki Döne Karaçavuş, mahalli idareler seçiminde oy kullanacağı okula ambulansla götürüldü.1901 doğumlu, 7 çocuk annesi Karaçavuş'un, oyunu kullanması için Bahçelievler Mahallesi'ndeki evine, yakınları tarafından İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Biriminden ambulans çağrıldı.
![Türkiye sandık başında 19](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_19.jpg)
![Türkiye sandık başında 20](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_20.jpg)
![Türkiye sandık başında 21](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_21.jpg)
![Türkiye sandık başında 22](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_22.jpg)
![Türkiye sandık başında 23](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_23.jpg)
![Türkiye sandık başında 24](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_24.jpg)
![Türkiye sandık başında 25](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_25.jpg)
![Türkiye sandık başında 26](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_26.jpg)
![Türkiye sandık başında 27](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_27.jpg)
![Türkiye sandık başında 28](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_28.jpg)
![Türkiye sandık başında 29](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_29.jpg)
![Türkiye sandık başında 30](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_30.jpg)
![Türkiye sandık başında 31](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_31.jpg)
![Türkiye sandık başında 32](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_32.jpg)
![Türkiye sandık başında 33](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_33.jpg)
![Türkiye sandık başında 34](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_34.jpg)
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandığa gidiyor. Konya'da vatandaşlar oy kullanmaya başladı. Halkapınar ilçesi Yayıklı köyünde yaşayan 37 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu iki bacağı kesilen Mehmet Helvacı (62) ellerinin yardımıyla hareket edebiliyor. Helvacı, oyunu kullanmanın mutluluğunu yaşadı.
![Türkiye sandık başında 35](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_35.jpg)
![Türkiye sandık başında 36](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_36.jpg)
![Türkiye sandık başında 37](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_37.jpg)
![Türkiye sandık başında 38](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_38.jpg)
![Türkiye sandık başında 39](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_39.jpg)
![Türkiye sandık başında 40](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_40.jpg)
![Türkiye sandık başında 41](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_41.jpg)
![Türkiye sandık başında 42](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_42.jpg)
![Türkiye sandık başında 43](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_43.jpg)
![Türkiye sandık başında 44](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_44.jpg)
![Türkiye sandık başında 45](https://d.yenihaberden.com/gallery/364_45.jpg)