1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye'den Gürcistan ordusuna ekipman desteği
Türkiye'den Gürcistan ordusuna ekipman desteği

Türkiye'den Gürcistan ordusuna ekipman desteği

Milli Savunma Bakanlığı, Gürcistan Savunma Bakanlığına lazer telemetreleri ve bir dizi mühendislik ekipmanları hibe etti.

A+A-

Gürcistan Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, başkent Tiflis'te Savunma Bakanlığında düzenlenen teslim törenine Gürcistan Savunma Kuvvetleri Genelkurmay Stratejik Planlama Dairesi Başkanı Albay İoseb Nikoleişvili ile Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Burak Altıner katıldı. 

Daha önce Türkiye ve Gürcistan hükümetleri arasında imzalanan Askeri-Mali İşbirliği Anlaşmaları çerçevesinde Gürcü tarafa teslim edilen lazer telemetreleri ve mühendislik ekipman takımlarının teslim tutanağı Nikoleişvili ile Altıner tarafından imzalandı.

Teknik ekipmanlar, Gürcistan Savunma Kuvvetlerinin muharebe ve mühendislik bölümlerine dağıtılacak.

Açıklamada ayrıca "Gürcistan ile Türkiye, savunma konularındaki çeşitli alanlarda uzun yıllardır yakın ve başarılı iş birliği yürütmektedir." denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Gürcistan Savunma Bakanlığına 35 BMC Neocity 8,5 metrelik dizel otobüs, 12 zırhlı iş makinesi ve çeşitli aparatlar 27 Kasım 2020'de de hibe etmişti.

HABERE YORUM KAT