1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ BİLİM

  3. Twitter’a video akış özelliği geliyor: Test edilmeye başlandı
Twitter’a video akış özelliği geliyor: Test edilmeye başlandı

Twitter’a video akış özelliği geliyor: Test edilmeye başlandı

CEO değişikliği kararı alan Twitter, göreve Parag Agrawal’ı getirmişti. Yapılan bu değişiklik sonrası Twitter, yeni özellikler getirmeye başladı. Twitter, sosyal medya platformu TikTok’taki video akış özelliğini Hindistan’da kullanıma sunarak test etmeye başladı. TikTok’la başlayan video akışı Facebook ve Instagram’da da kullanılmaya başlamıştı.

A+A-

Twitter’ın CEO'su Jack Dorsay, görevini bırakmıştı. Onun yerine ise Hindistanlı Parag Agrawal getirilmişti. Yapılan bu değişikliğin ardından şirket hızlı bir dönüşüm içerisine girdi. Hızlı adımlarla yeni güncellemeler getiren Twitter, dev bir adım atarak video akış özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu. 

VİDEO AKIŞ ÖZELLİĞİNİ GETİRDİLER 

Agrawal'ın yeni görevinden birkaç gün sonra şirket dev bir güncellemeyi teste aldı. Twitter, TikTok benzeri bir video akışı Hindistan'da kullanıma sundu. Böylece sosyal medya platformlarındaki TikTok rüzgarı Twitter'a da sıçramış oldu. 

KEŞFET SEKMESİNDE YER ALACAK 

TikTok'un video akışı Instagram'da Reels Youtube'da ise Shorts'u ortaya çıkarmıştı. Yeni özellik Keşfet sekmesinde yer alacak. Aşağıya doğru akan videolar görülecek. Twitter kullanıcısının burayı nasıl kullanacağı merak konusu. 
Twitter metin odaklı bir platform, sosyal medya kullanım trendi ise videoya doğru kayıyor. 

Kapatby ReklamStore

SINIRLI ÇÖZÜM GETİRİLDİ 

Mikroblogging sitesi Twitter'da uzun süredir devam eden kaybolan tweetler sorununa sınırlı çözüm geldi. Android, iOS ve masaüstü sürümde görülen kaybolan tweet'ler problemi birçok kullanıcıyı etkiliyordu. 

IOS’DA SORUN ÇÖZÜLDÜ 

Daha önce web sürümü için bu sorun çözülmüştü ancak problem iOS ve Android tarafında devam ediyordu.  Twitter'dan yapılan son açıklamaya göre artık iPhone kullanıcıları da bu sorunu yaşamayacak. Geriye sadece Android kullanıcıları kaldı. Aylardır devam eden bu sorunun yakın zamanda Android'de de çözülmesi bekleniyor.

TÜRKİYE GAZETESİ

HABERE YORUM KAT