Uluslararası öğrenciler Muhsin Yazıcıoğlu’nu andı

Konya’da eğitim alan uluslararası öğrenciler Konya Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı önderliğinde şahadetinin 12. yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmak için hazırlanan videoda bir araya geldi.
Uluslararası öğrenciler Muhsin Yazıcıoğlu’nu andı

Konya’da eğitim alan uluslararası öğrenciler Konya Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı önderliğinde şahadetinin 12. yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmak için hazırlanan videoda bir araya geldi. Afganistan, Kırgızistan, Somali, Doğu Türkistan, Nepal,Rwanda, Suriye ve Türkiyeli gençler BBP Kurucu Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun sözlerinden kesitler paylaştı. Hazırlanan videoya Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Av. Kazım Birtane de destek verdi. 

uluslararasi-ogrenciler-muhsin-yazicioglunu-andi.jpg

‘12 YIL BOYUNCA YARGILAMALARDA BİR ARPA BOYU YOL ALINAMADI’

 Anadolu’nun yiğit delikanlısı, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 2009 tarihinde elim bir suikast sonucu şehit edildiğini ve 12 yıl boyunca yargılamalarda bir arpa boyu yol alınamadığına dikkat çeken Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Av.Kazım Birtane, “Vatan ve millet sevdalısı Anadolu’nun Yiğit Delikanlısı, Şehit Liderimiz  Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde elim bir suikast sonucu şehit edildi. Türk Milleti’nin umutlarını, geleceğini çalan alçak katiller aradan geçen 12 yılın ardından maalesef yakalanamadı. 12 yıl boyunca yargılamalarda bir arpa boyu yol alınamadı. Muhsin Başkan’ın naaşını 4 gün dağda bırakan sözde devlet yetkilileri aradan geçen yıllara rağmen sorumlulara gerekli cezaları veremedi. Rahmetli Liderimiz cenazesinde Türkiye’nin Büyük Birliği’ni sağlamış cenazesine milyonları toplamıştı.” ifadelerini kullandı.

‘MUHSİN BAŞKAN’IN EKTİĞİ TOHUMLAR FİLİZ VERMEYE BAŞLADI’

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ektiği tohumların filiz vermeye başladığına dikkat çeken Birtane, konuşmasını şöyle sürdürdü, “Muhsin başkanın en büyük ideallerinden birisi Adriyatikten Çin Seddi’ne kaynaşmış bir Türk Dünyası idi. İşte bugün vefatının 12. yılında Konya ilimizde öğrenim gören Türk-İslam Coğrafyasındaki öğrenciler Rahmetli Liderimizin ideallerinin bir parçası olup onun Türk Siyasetine damga vurmuş sözleri ile O’nu andılar.Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’na ektiği tohumların filizlendiğini görmek nasip olmadı. Türk Milleti’nin azılı düşmanları onu aramızdan ayırdılar, sorumlular görevlerini yerine getirip suikaste dahil olanları cezalandırmadı ama Muhsin Başkan’ın ektiği tohumlar filiz vermeye başladı. Şahadetinin 12. Yılında ebedi Liderimiz Cennet Mekan Muhsin Başkan ve onunla birlikte şehadete yürüyen yol arkadaşlarını rahmetle minnetle ve özlemle anıyorum.”

İŞTE O VİDEO: