1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Uluslararası öğrenciler mülteci çocukları sevindirdi
Uluslararası öğrenciler mülteci çocukları sevindirdi

Uluslararası öğrenciler mülteci çocukları sevindirdi

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Hanımlar Komisyonunca sosyal medya aracılığıyla “Ördüğümü Bağışlıyorum” sloganıyla bir kampanya düzenlendi.

A+A-

İki ay içinde yurt içi ve yurt dışından onlarca gönüllünün destek verdiği proje kapsamında amigurumi sanatı kullanılarak yapılan oyuncaklar Dernek bünyesinde toplandı. Hanımlar Komisyonu üyeleri toplanan oyuncakları Mihri Şefkat (Şefkat Verme) etkinliği kapsamında EL-BİR Derneği bünyesinde faaliyet gösteren kreşteki mülteci çocuklara hediye etti. Ziyarette ayrıca uluslararası öğrenciler tarafından hazırlanan yemekler de mülteci çocuklara ikram edildi. Çocuklar, gönüllüler tarafından hazırlanan oyuncaklara çok sevinirken, dünyanın dört bir tarafından üniversite eğitimi için Konya’da bulunan ablaları ile palyaço eşliğinde, birbirinden eğlenceli oyunlarla keyifli ve güzel bir gün geçirdi. Programa katılan uluslararası öğrenciler böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı memnun olduklarını ifade etti.

uluslararasi-ogrenciler-multeci-cocuklari-sevindirdi-1.jpg

“BU ÇOCUKLAR HAYATA MANA KATIYOR”

Bazı öğrencilerin ziyaret ile ilgili duyguları şu şekilde; Sümeyye Virbani / Kosova:  “Bugünü anlatmak istesem aklıma gelen ilk şey "ÖZEL". Evet bugün gerçekten de özeldi benim için. Normalde çocuklarla aram çok iyi değil, ama bugün benim görüşüm değişti. Bu masum küçük çocukların bir gülüşü ile bu dünya pembeleşiyor ve daha güzel bir yer oluyor. Bu çocuklar hayata mana katıyor. Keşke her gün yanlarına gidebilsek. Onlarla oyun oynadık, konuştuk. Orada geçirdiğimiz her an ve her dakika çok değerliydi. İnşallah büyüyünce iyi insan olacaklarına eminim” Safia Abdirahman Mohamed: “Bu gün benim için sürprizdi o kadar güzel olacağını düşünmüyordum. Gerçekten çok güzeldi. Çocuklarla çok mutlu oldum. Çok masum görünüyorlardı. Çocuklara sarıldığım an farklı bir duyguyu hissettim. İnsanları mutlu etmenin ne kadar güzel olduğunu anladım.”

HABERE YORUM KAT