Üreticilere hibe desteği verilecek

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında üreticilerle Hibe Sözleşmeleri imzalandı. İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin, desteklerin üreticiler için hayırlı olmasını diledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Ağustos 2021 15:00
Üreticilere hibe  desteği verilecek

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında üreticilerle Hibe Sözleşmeleri imzalandı. İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin, desteklerin üreticiler için hayırlı olmasını diledi. 14. Etap yüzde 50 hibe destekli Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve üreticilerle hibe sözleşmeleri imzalanmaya devam ediyor.

‘ÜRETİCİLERE HİBE ÖDEMESİ YAPILACAK’

Konu hakkında bir açıklama yapan Ergin, “Ekonomik yatırımlar programından  23 yatırımcı ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi programından 207 yatırımcı  hibe sözleşmesi imzalanmaya hak kazanmıştır. Projeler tamamlandığında yatırımcılarımıza Ekonomik Yatırımlar Programından 22.120.903.00 TL Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi programından 16.758.034,00 TL olmak üzere toplam 38.878.937,00 TL hibe ödemesi yapılacaktır. İlimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.