Vali Özkan kaymakamlarla görüştü

Kaymakamlar ile video konferans sistemi üzerinden görüşen Vali Özkan, koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında ilçelerde yürütülen aşılama faaliyetlerini değerlendirdi.
Vali Özkan kaymakamlarla görüştü

Kaymakamlar ile video konferans sistemi üzerinden görüşen Vali Özkan, koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında ilçelerde yürütülen aşılama faaliyetlerini değerlendirdi. Toplantıya,  dönem içinde salgına karşı verdikleri mücadeleden dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür ederek başlayan Vali Vahdettin Özkan, “Salgınla mücadele faaliyetleri çerçevesinde sağlık camiamız, hem tıbbi ayak hem önleyici tedbirler hem daha sonraki süreçlerde rehabilitasyon faaliyetlerinde dünyaya örnek bir çalışma ortaya koymuşlardır. Bu vesile ile sağlık çalışanlarımız her türlü teşekkürü hak ediyor. İnşallah bundan sonraki süreçte aşılama faaliyetlerinin sonucunda salgından kurtulma durumu olur. Bütün bu süreçte fazlasıyla çaba harcayan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere Kaymakamlarımızın koordinasyonunda kolluk birimlerimiz ve diğer kamu görevlilerimiz de yüksek bir çaba içinde oldular” dedi.

‘HEDEFİMİZ AŞILAMA ORANLARINI ARTIRMAK’

Özkan, “Hedefimiz kaymakamlarımızın organizasyonunda; İlçe Sağlık Müdürlükleri aracılığıyla Aile Hekimlerimizin ilçelerimizde tek tek bütün ailelere ulaşarak aşılama oranlarını daha yüksek seviyelere çıkarmaktır. Aile hekimleri her aileye ulaşma yönünde altyapı oluşturarak vatandaşlarımızı aşılamaya yönlendirecektir. Sağlık personelimiz gerekirse ev ev gezerek aşıya erişimi kolaylaştıracak ve aşılama oranlarını arttırılması sağlanacak. Hedefimiz kısa zamanda yüzde yüze yakın aşılma faaliyeti geçekleştirmek” dedi. Aşılama faaliyetleri, aşıya erişim ve aşıya olan talebin artırılması yönünde yapılması gereken çalışmalar değerlendirildiği toplantıda Vali Özkan, aşıya olan talebin eksiksiz yerine getirmesi için Eylem Planı hazırlanması yönünde Kaymakamlara talimatlar verdi.