1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Vali Özkan’dan ilçelere ziyaret
Vali Özkan’dan ilçelere ziyaret

Vali Özkan’dan ilçelere ziyaret

Konya Valisi Vahdettin Özkan, ziyaret ettiği Beyşehir ve Kulu ilçelerinde incelemelerde bulundu. Ziyaret kapsamında; ilçelerdeki pandemi durumu, devam eden kamu ve özel sektör yatırımları değerlendirildi.

A+A-

Vali Özkan ilk olarak, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Beyşehir Adliyesi, Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ve Beyşehir Kaymakamlığını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Özkan, Beyşehir Kaymakamlığı toplantı salonunda ilçe ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda, Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi'nin faaliyetleri, ilçenin ekonomik durumu ve potansiyeli, kırsal kalkınma projeleri, kırsal turizmin geliştirilmesi, Beyşehir Gölü'nün çevresel ve güvenlik yönünden korunması açısından yapılacak çalışmalar, pandemi durumu, devam eden kamu ve özel sektör yatırımları değerlendirilerek, istihdamın artırılması için yapılması gereken çalışmalar istişare edildi.

VALİ ÖZKAN TARİHİ KONAKTA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Özkan, milli mücadele döneminde Beyşehir Kuvayı Milliye Karargahı olarak kullanılan Süleyman Efendi Konağı'nda da incelemelerde bulundu. Konağın mimari yapısı hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Özkan, Konya Valiliği ve Beyşehir Kaymakamlığı'nın koordinesi ile konağın restore edilmesi için çalışmalara başlanılacağını ifade etti. Vali Özkan, kamu kurumları ziyareti ve toplantı sonrasında ilçede faaliyet gösteren esnaf ile de bir araya gelerek, sohbet edip, hayırlı kazanç dileğinde bulundu. Vali Özkan’ın ilçedeki gezi, inceleme ve ziyaretlerine Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir ile Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz de eşlik etti.

KULU, ORGANİZA SANAYİ BÖLGESİNE KAVUŞUYOR

Vali Özkan daha sonra Kulu ilçesini ziyaret ederek ilçede incelemelerde bulundu. Vali Özkan’ın Kulu ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Ünver, “Sayın Valimizin ilçemizi ziyaret ederek Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili müjde niteliğinde bilgiler vermesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiş ve heyecanlandırmıştır. İnşallah en kısa zamanda ilçemiz 25 yıldır beklediği Organize Sanayi Bölgesi projesine çok yakın bir zamanda kavuşacaktır. Bu konu ile ilgili bizlere destek veren Sanayi Bakanımız Mustafa Varank beyefendiye, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca beyefendiye, Konya Milletvekilimiz Abdullah Ağralı beyefendiye, Konya Valimize ve Kulu Kaymakamımıza ve geçmişte organize sanayi bölgesi ile ilgili emek sarf eden bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi. 

HABERE YORUM KAT