Yapılan saldırı Konya’da kınandı!

Konya’da, Nabulsi’de yapılan saldırı için gıyabi cenaze namazı ve sonrasında bir basın açıklaması yapıldı.
Yapılan saldırı Konya’da kınandı!

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılar devam ediyor. Gazze kentinin güneyindeki Nablusi Kavşağı'nda insani yardım bekleyenlerin hedef alındığı, 150 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı kınamak için ise Konya Sivil Toplum Kuruluşları tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Gıyabi cenaze namazı sonrasında açıklamasını Konya Sivil Toplum Platform Başkanı Adem Ceylan yaptı.

yapilan-saldiri-konyada-kinandi.jpg

‘KOCAMAN BİR COĞRAFYA SEYREDİYOR’

Başkan Ceylan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu gün; katil İsrail işgal ordusunun çocuk, kadın, yaşlı gözetmeden sürdürdüğü soykırımın 147. Günü. İsrail ordusunun 7 Ekim'den bu yana sivil yerleşim yerleri, hastane, okul ve yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı barınakları hedef alan saldırılarını sürdürmesinin yanı sıra, insani yardımların girişini engellemesi nedeniyle yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi'nde büyük bir insani felaket yaşanıyor. açlığa, susuzluğa, ilaçsızlığa mahkum. Dün yapılan saldırı ile de kardeşlerimizi gıda ve insani yardım kuyruğunda iken katletti. Görüntüleri medyada paylaşılan bu saldırıda, çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve gençlerin insani yardım kuyruğunda iken, planlı ve tasarlanmış bir şekilde katledildiği görülüyor. Tamamı silahsız, mecalsiz ve aç. İnsani yardım kuyruğunda beklerken kardeşlerimizi katletti bu sefer. Hani İsrail Uluslararası Adalet Divanında yargılanıyordu? Hatta Uluslararası Adalet Divanı 26 Ocakta Gazze Halkının lehine verdiği ihtiyati tedbir kararıyla, insani yardıma erişimin sağlanmasına hükmetmişti öyle mi? Türkiye de, Anadolu Ajansının bütün kayıtlarıyla delil taşımıştı Uluslararası Adalet Divanına. Ne oldu? Bütün bir İslam coğrafyası olarak yaptıklarımız, yaptık zannettiklerimizin katil İsrail'i durdurmaya yetmediğini, dünkü insani yardım kuyruğundaki Gazze' lilere yaptığı saldırı sonucu 150 şehit, binin üzerinde yaralı ile iliklerimizde hissettik.
Dahası var, tam da bu vahşetin hemen ardından katil İsrail'in hamisi ABD yönetimi, "İsrail yaza doğru Lübnan'ı işgal edebilir." ruhsatıyla ödüllendirdi kiralık katilini. Sırada Arz-ı Mev'ud var. Unutmayalım.

yapilan-saldiri-konyada-kinandi-001.jpg

Değerli dostlar; "Ben bir siyonistim." diyen Biden, sözünün gereklerini bütün mecralarda yerine getiriyor. Açıktan silah ve maddi destek sağlayarak, Birleşmiş Milletlerde veto hakkını kullanarak, katilinin kınanmasını bile engelleyerek, Uluslararası Adalet Divanı'nın yargılamasını kukla tiyatrosuna çevirerek, bütün mecralarda İsrail' i destekleyip, tetikçi olarak kullanıyor. Ey beşten büyük Dünya! Neredesiniz ?

147 gündür Gazze kana boğulurken Kırmızı çizgilerimiz aşılmadı mı hala? Hamaseti, sloganı bir kenara bırakalım artık. Zira sözün bittiği, Gazze'nin tükendiği yerdeyiz. Gün; Gazze'nin, Filistin'in özgürleşmesi için, bütün imkanlarımızla, fiili olarak her türlü yardımı ulaştırma günüdür. Bu kapsamda; On bir ayın sultanı Ramazan'ı da vesile ederek, ülke genelinde "Zekatim Gazze'ye" sloganıyla bütün STK'larımızı yardım kampanyalarını kesintisiz ve artırarak sürdürmeye davet ediyoruz. İsrail mallarına boykota titizlikle devam inşaallah. Uluslararası yardım filoları oluşturularak insani yardımların Filistin'e denizden ulaştırılmasının sağlanması hususundaki çabalara katkıya hazırız. Mısır ile yeniden yapılandırılan ilişkiler kapsamında Refah Sınır Kapısının İnsani yardımlara tamamen açılmasının sağlanmasını bekliyoruz”

 Muhabir