1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yaralı kızıl şahin tedaviye alındı
Yaralı kızıl şahin tedaviye alındı

Yaralı kızıl şahin tedaviye alındı

Konya'nın Hüyük ilçesinde, yaralı halde bulunan kızıl şahin tedavi ediliyor.

A+A-

Hüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belediye hizmet binası yakınlarında, kar üzerinde hareketsiz bekleyen ve uçamayan bir şahinin olduğu ihbarı üzerine harekete geçtiklerini söyledi.

yeni-haber-video-028.jpg

Belediye görevlilerinin yaralı vaziyette bulduğu şahini, tedavisinin yapılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğüne bağlı Milli Parklar Şefliğine getirdiğini aktaran Ateş, "Doğal hayata sahip çıkmak adına bularak sahip çıktığımız ve nesli tükenme tehlikesi altında olduğu belirtilen, kanadından yaralı kızıl şahini, Milli Parklar görevlilerimize teslim ettik. Sanıyorum, dış etkene maruz kalmış." dedi.

yarali-kizil-sahin-tedaviye-alindi-1.jpg

Milli Parklar Şefliğine teslim edilen şahinin tedavisinin yapılması için Karatay Hayvanat Bahçesi'ne teslim edileceği, tedavisinin tamamlanmasının ardından tekrar doğaya bırakılacağı belirtildi.

Nesli tükenme tehlikesi altındaki yaralı kızıl şahin koruma altına alındı

Nesli tükenme tehlikesi altındaki yaralı kızıl şahin koruma altına alındı

Konya'nın Hüyük ilçesinde, kar örtüsü üzerinde yaralı vaziyette bulunan ve nesli tükenmekte olduğu belirlenen kızıl şahin koruma altına alındı.Hüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Ateş, ilçede belediye hizmet binası yakınlarında bir vatandaş tar

HABERE YORUM KAT