Yardımlaşmanın sembol şehri Konya

Geçtiğimiz günlerde büyük bir yangın felaketiyle karşı karşıya kalan Antalya bölgesine Konya’nın desteği sürüyor. AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, nerede kanayan bir yara varsa Konya’nın oraya merhem olduğunu söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Ağustos 2021 14:56
Yardımlaşmanın  sembol şehri Konya

Geçtiğimiz günlerde büyük bir yangın felaketiyle karşı karşıya kalan Antalya bölgesine Konya’nın desteği sürüyor. AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, nerede kanayan bir yara varsa Konya’nın oraya merhem olduğunu söyledi. Yangının başladığı ilk saatlerden itibaren gerek yangın söndürme çalışmalarında gerekse lojistik yardımlarda en ön sırada olan Konya’nın yardım eli Manavgat’a bir kez daha uzandı. Kılıçaslan Mahalle Muhtarı Cumali Koçak önderliğinde Selçuklu ilçe mahallelerinden hayırsever vatandaşların topladığı küçükbaş damızlık hayvanlar kamyonlara yüklenerek Manavgat’a gönderildi. AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve hayırseverler kamyonları Manavgat’a uğurladı.  Dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizin de büyük bir yangın felaketiyle karşı karşıya kaldığını belirten Milletvekili Sorgun, yangının ilk çıkış anından itibaren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devletin bütün kurumları olmak üzere, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlarımızın seferber olduğunu ifade etti.

‘BÜYÜK BİR FELAKETLE KARŞI KARŞIYA KALDIK’

Konya’nın böyle durumlarda Türkiye’ye hatta dünyaya örnek olacak tavır sergilediğini kaydeden Sorgun, “Büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık, biz millet olarak acılarımızı sözde değil özde paylaşan bir milletiz. Konya’mız şükürler olsun  milli birlik ve beraberliğimizin en sembol şehirlerinden bir tanesi. Türkiye’nin  neresinde kanayan bir yara varsa Konya’mız o yaraya her zaman merhem olmuştur” diye konuştu.