1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yasa dışı yayın yapan 137 internet sitesine erişim engeli
Yasa dışı yayın yapan 137 internet sitesine erişim engeli

Yasa dışı yayın yapan 137 internet sitesine erişim engeli

Adana'da yürütülen çalışmalar sonucunda, bir ayda yasa dışı yayın yapan 137 internet sitesine erişim engellendi. Siteler arasında "PKK/KCK terör örgütünü övücü" içerikli yayın yapan 3 site de bulunuyor.

A+A-

Adana İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, kasım ayında internet yoluyla işlenen suçların tespiti, takibi ve engellenmesine yönelik çalışma yürütüldü.

Bu kapsamda, "Yasa dışı bahis, müstehcenlik ve fuhuş" içerikli suç teşkil eden 130, "PKK, KCK terör örgütünü övücü" içerikli yayın yapan 3 ve kurumların isimleri ile simgelerini kullanarak "oltalama" yöntemiyle dolandırıcılık amaçlı 4 site tespit edildi.

4 kişi hakkında adli işlem başlatıldı

Siteler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezine müracaat edilmesi sonucu Türkiye'den erişimi engellendi.

Ayrıca, bir dolandırıcılık olayının şüphelileri ile sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanına hakaret, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme suçlarını işlediği tespit edilen 4 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

HABERE YORUM KAT