Yaz Kur’an kursu öğrencilerinden yetimlere destek

Yaz Kur’an kursu öğrencilerinden yetimlere destek

Karatay İlçe Müftülüğüne bağlı Yavuz Sultan Selim Kız Kur’an Kursu öğrencileri, “Biz Bir Olduk, Yetime Kardeş Olduk” projesi kapsamında devam eden kampanyaya harçlıklarıyla destek oldular.

Yavuz Sultan Selim Kız Kur’an Kursu yöneticisi Gülşen Demirci ile öğreticiler Kevser Küçükkendirci, Derya Korkmaz ve Rümeysa Kara organizatörlüğünde başlatılan yetime destek kampanyasında öğrenciler yetim kumbarasında 750 TL biriktirdiler. Kampanya sürecinin devam ettiğini dile getiren öğreticiler bugüne yaz Kur’an kursu öğrencileri tarafından biriktirilen 750 TL’yi Türkiye Diyanet Vakfı Karatay Şubesi yetin hesabına aktarılmak üzere İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu’na makamında teslim ettiler. Harçlıklarını kumbaralarında biriktiren ve “Biz Bir Olduk, Yetime Kardeş Olduk” projesine destek veren öğrencileri makamında tebrik eden İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, duyarlılıkları ve fedakârlıklarından dolayı Kur’an kursu öğreticilerine, öğrencilere ve onları yetiştiren ailelerine teşekkür etti.

KARATAY HAFIZLIK İLÇE BİRİNCİSİ YÜCE’YE TEBRİK

Türk Anadolu Vakfı Hafız Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hatice Arıkan, Hacı Hasan Başı Kur’an Kursu Yöneticisi İsmihan Koçak, Hafızlık Öğretmeni Emine Gür, öğrenciler ve Hafızlık yarışması ilçe birincisi Hatice Yüce, İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Müftüsü İmamoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Hafızlık yarışmasında ilçe birincisi olan ve aynı zamanda Karatay Türk Anadolu Vakfı Hafız Kız İHO ve Karatay İlçe Müftülüğü Hacı Hasan Başı Kuran Kursu işbirliği ile yürütülen Hafızlık Projesinde öğrenci olan Hatice Yüce’yi tebrik ederek ödüllendi.

•MUSTAFA ÇİMEN / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.