Yazır’da 32 derslikli okulun temeli atıldı

Selçuklu Belediyesi Yazır Mahallesi’nin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan 32 derslikli okulun temeli düzenlenen törenle atıldı. Okulun 2022 yılı içerisinde tamamlanarak açılması bekleniyor.
Yazır’da 32 derslikli okulun temeli atıldı

Selçuklu Belediyesi Yazır Mahallesi’nin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan 32 derslikli okulun temeli düzenlenen törenle atıldı. Okulun 2022 yılı içerisinde tamamlanarak açılması bekleniyor. SEDEP, Sille Tabiat Okulu gibi Türkiye’de örnek projelerle eğitim yatırımlarını sürdüren Selçuklu Belediyesi, Yazır Mahallesi’nin önemli bir ihtiyacı olan 32 derslikli okulun yapımı için temel atma töreni düzenledi. Büyükşehir caddesi üzerinde yapılan okul, tamamlandıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilecek. Bodrum, zemin ve iki kattan oluşan okulun içinde 30 öğrenci kapasiteli 32 derslik, kütüphane, atölyeler, çok amaçlı salon ve spor salonu yer alacak. 7 bin 558 metrekare alanda inşa edilen okulda ayrıca peyzaj ve otopark düzenlemesi de yapılacak. 17 milyon 700 bin TL’ye mal olacak okulun 2022 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

‘EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLARI ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN İNŞASI OLARAK GÖRÜYORUZ’

Programın açılış konuşmasını yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak eğitime yapılan yatırımları ülkemizin geleceğinin inşası olarak görüyor, bu nedenle eğitim yatırımlarına büyük önem veriyoruz. Türkiye’de bir marka haline gelen ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ile birlikte yürüttüğümüz Selçuklu Değerler Eğitimi Programımız ile geleceğe adım attık” dedi. Pekyatırmacı, “Bugün burada temelini atacağımız 32 derslikli okulumuz hakkında da bilgi vermek istiyorum. Toplam maliyeti 17 milyon 700 bin TL olan okulumuz, 7 bin 558 metrekare alana sahip olacak. Bodrum ve zemin dahil 4 katı bulunan okulumuzda, 30 öğrenci kapasiteli 32 derslik yer alacaktır. Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbiriyle uyumunu hedefleyen öğretim sistemi doğrultusunda kütüphane, drama atölyesi, ahşap atölyesi, fen atölyesi, resim atölyesi, özel öğrenci atölyesi, dil atölyesi, robotik kodlama atölyesi, düşünme becerileri atölyesi, müzik atölyesi, çok amaçlı salon, spor salonu fonksiyonları ile tam donanımlı bir okulu eğitime kazandırmış olacağız. Okulumuzu inşallah 2022 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Selçuklu Belediyesi’nin eğitim konusunda çok önemli işlere imza attığının altını çizdi.

 ‘İŞBİRLİĞİ BİR BEREKETE DÖNÜŞÜYOR’

Konuşmasında tüm Konya’nın işbirliğine vurgu yapan Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, "Bu şehrin mülki amirlerinden, belediye başkanlarından muhtarlarına kadar hayırseverliği ile bütünleşen kamunun tüm imkanları kullanılarak bu şehirde yaşayanların hayatını kolaylaştırmak için yapılan iş birliği bir berekete dönüşüyor. Bugün temeli atılan bu eğitim binamız modern bir bina olmakla birlikte faaliyet açısından da pek çok imkanı içerisinde barındıracaktır. Geçmişte okuduğumuz okullara bakınca ülkemizin ve şehrimizin büyüdüğünü görüyoruz hamdolsun” dedi. Eğitim yatırımlarının kıymetinin gelecekte daha iyi anlaşılacağını ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “Gelecek nesiller Türkiye'nin en önemli gücü ve potansiyeli.  İşte biz bu genç nüfusu ne kadar iyi eğitebilirsek,  ne kadar iyi donatabilirsek  yarınlara ne kadar iyi hazırlayabilirsek Türkiye o derece güçlü olacaktır” dedi. Konuşmaların ardından yapılan dua ile 32 derslikli okulun temeli protokol tarafından atıldı.