1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yeni Meram Gazetesi'nin yeni sahibi kim oldu? İşte çok önemli kulis bilgileri…
Yeni Meram Gazetesi'nin yeni sahibi kim oldu? İşte çok önemli kulis bilgileri…

Yeni Meram Gazetesi'nin yeni sahibi kim oldu? İşte çok önemli kulis bilgileri…

Konya’nın yayın hayatına devam eden, en eski gazetelerinden birisi olan Yeni Meram Gazetesi el değiştirdi.

A+A-
Konya’nın yayın hayatına devam eden, en eski gazetelerinden birisi olan Yeni Meram Gazetesi el değiştirdi. 28 Ağustos 1950 yılında Merhum Ahmet Bahçıvan tarafından yayın hayatına başlayan ve tam 69 yıldır yayın hayatına devam eden Yeni Meram, Konya’nın tanınmış ailelerinden Bahçıvan ailesinin ikinci ve 3. Kuşak mensupları tarafından yönetiliyordu.
 
Tam 69 yıl sonra yine bir Ağustos ayından Yeni Meram bu sefer kurulması ile değil ama el değiştirmesi ile gündem.
Şimdi akıllardaki soru şu?
 
Peki, Yeni Meram Gazetesini kim aldı?
 
Yeni Meram Gazetesi nasıl yönetilecek?
 
İşte bu soruların cevapları:
 
Yeni Meram Gazetesi'ni, Konya’nın tanınmış iş insanlarından birisi olan, Saadet Partisi'ne yakınlığı ile bilinen ve Merhaba Gazetesi'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapan Ömer Sarıkulak aldı. Yarından itibaren de jenerikte ismi yayınlanacak.
 
Edindiğimiz bilgilere göre Ömer Sarıkulak, Yeni Meram Gazetesi'ni kendisi aldı, Saadet Partisi ile birlikte almadı.
 
Dahası bu hafta içi Merhaba Gazetesi ile ilişkisi bitiyor. Merhaba Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi ise Karatay Belediye eski Başkanı Mehmet Şen’in oğlu Halit Şen olacak. 
 
Yeni Meram'ın satın alınmasında işin daha da ilginç tarafı ise Karatay Belediyesi önceki Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ömer Sarıkulak’la birlikte hareket ediyor.
 
Mehmet Hançerli Yeni Meram Gazetesi'nde genel müdürlük yapacak.
 
Hançerli'nin odasının da hazır olduğu, hatta gazete devir süreci bitmeden Yeni Meram Gazetesi'nin yeni yönetim binası olarak kullanılacak binada göreve başladığı da biliniyor.
 
AK Partili Mehmet Hançerli ile Saadet Partili Ömer Sarıkulak fikri olarak bir kargaşa yaşayacaklar mı? Yeni Meram Gazetesi'nin yayın çizgisi ne şekilde oluşacak zaman gösterecek.
 
Fakat Yeni Meram Gazetesi'nde yayın çizgisinde radikal bir değişikliğin yapılmayacağı düşünülüyor. Zira mevcut Yazı İşleri Müdürü Adnan Yıldırım’ın işine son verilmediği, yayın çizgisinde bir değişikliğin olmayacağının da kendisine ifade edildiği yine kulis bilgileri arasında yer alıyor.
 
Bütün bu bilgilerle birlikte, Yeni Meram’da köşe yazan Erol Sunat’ın gazeteden ayrıldığı, başka bir yerel gazetede yazılarına devam edeceği de yine gelen bilgiler arasında.
 
Başka bir bilgi de Konya’da popüler bir yazarın Yeni Meram’da yazmaya başlayacağı yönünde...
 
İşte Yeni Meram'ın yeni kadrosu...
devir-001.jpg
 
SEYFULLAH KOYUNCU/ YENİ HABER GAZETESİ
 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum