1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yerli ve milli Türk silahlarına hayran kaldılar
Yerli ve milli Türk silahlarına hayran kaldılar

Yerli ve milli Türk silahlarına hayran kaldılar

Milli Savunma Bakanlığı nezdinde görüşmelerde bulunma için Türkiye'de bulanan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Oleksandr Myroniuk, MKE Gazi Fişek Fabrika'nda yerli ve milli Türk silahlarını inceledi. Myroniok'un yerli ve milli silahlara karşı hayranlığını gizleyemedi.

A+A-

Son dönemde başta savunma sanayii olmak üzerek İHA ve SİHA'larda büyük atılım yapan Türkiye, ihracatta büyük anlaşmalara imza atarken yerli üretimde ülkenin bir numaralı adresi olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu da yabancıların gözdesi haline geldi. Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmeler için Türkiye'de bulunan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Myroniuk, MKE Gazi Fişek Fabrikası'nda yerli üretim silahları inceledi.

UKRAYNALILAR HAYRAN KALDI

Tamamen yerli üretimle başarısından söz ettiren kurum, Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmeler için Türkiye'de bulunan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Oleksandr Myroniuk'u ağırladı.

Fabrikayı gezen Myroniuk, incelediği silahlara hayran kaldı.

Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 "Milli Savunma Bakanlığı'mız nezdinde görüşmelerde bulunmak üzere ülkemizde bulunan Ukrayna Savunma Bakan Yrd. Oleksandr Myroniuk 'u MKE Gazi Fişek Fabrikamızda ağırladık. Mevcut ve potansiyel işbirliği kapasiteleri hakkında heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirdik."

HABERE YORUM KAT