1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yerli ve milli üretim arttı
Yerli ve milli  üretim arttı

Yerli ve milli üretim arttı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçesi üzerinde görüşmeler devam ediyor. MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı yaptığı konuşmada, yerli ve milli üretimin arttığını ifade etti.

A+A-

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçesi üzerinde görüşmeler devam ediyor. MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı yaptığı konuşmada, yerli ve milli üretimin arttığını ifade etti.  MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı yaptığı konuşmada,  yerel kaynakları harekete geçiren, nitelikli iş gücü istihdam eden, dijital çağa uyum sağlayan ve sonuç olarak uluslararası rekabet gücüne sahip bir sanayi oluşturulmasının Türkiye'nin lider ülke olma hedefine ulaşması bakımından önemli olduğunu belirtti.
‘TOGG YOLLARA ÇIKMAK ÜZEREDİR’
Milli teknoloji hamlesinin çıktılarının alındığını, başta savunma sanayisi olmak üzere otomotiv, makine, enerji, yazılım, ilaç ve tıbbi malzeme gibi birçok alanda yerli ve milli üretimin artığını vurgulayan Kalaycı, "Teknoparklarda, kuluçka merkezlerinde, AR-GE ve tasarım merkezlerinde ve teknoloji geliştirme bölgelerinde çok önemli ve başarılı çalışmalar yapılmaktadır. Milletimizin gururu yerli ve milli otomobil TOGG yollara çıkmak üzeredir. TEKNOFEST dünya çapında ses getiren bir markamız olma yolunda ilerlemektedir. Milli Uzay Programı'nın başlatılması milletimizi heyecanlandıran bir gelişme olmuştur." sözlerini sarf etti.
‘SON DÖNEMDE YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUÇ VERMEYE BAŞLADI’
Kalaycı, tüm dünyada ham madde temininde yaşanan zorluklara, girdi fiyatlarındaki anormal artışlara rağmen Türkiye'nin yatırım, üretim, istihdam ve ihracatta yüksek bir performans sergilediğine dikkati çekti. Zorlu bir dönemde ekonomiye katkı sağlayan girişimci, sanayici ve ihracatçıları kutladıklarının altını çizen Kalaycı, "Son yıllarda inovasyon konusunda yapılan çalışmalar ve destekler sonuçlarını vermeye başlamıştır." görüşünü paylaştı. 


HABERE YORUM KAT