1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Yusuf Işıcık Hoca defnedildi
Yusuf Işıcık Hoca defnedildi

Yusuf Işıcık Hoca defnedildi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya İlahiyat Fakültesi emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Işıcık hoca vefat etti. Işıcık, bir süredir tedavi gördüğü koronavirüs nedeniyle 71 yaşında hayatını kaybetti. 

A+A-

Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya İlahiyat Fakültesi emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Işıcık hoca vefat etti. Işıcık, bir süredir tedavi gördüğü koronavirüs nedeniyle 71 yaşında hayatını kaybetti.   Merhum Yusuf Işıcık, bugün öğlen namazına müteakip Konya Mezarlıklar Müdürlüğü yanındaki namazgahta kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı'na defnedildi. Yeni Haber Gazetesi olarak bizler de merhuma Allah'tan rahmet diler, acılı ailesine de sabr-ı cemil niyaz ederiz.  

PROF. DR. YUSUF IŞICIK KİMDİR?

1949 yılında Konya’ya bağlı Divanlar Köyü’nde doğdu. 1962’de ilkokulu, 1969’da İmam-Hatip Okulu’nu ve 1973’te de Yüksek İslam Entitüsü’nü bitirdi. 1970-1977 yılları arasında D.İ. Başkanlığı bünyesinde İmam-Hatiplik, Hatay İl Müftü Yardımcılığı, Bitlis Adilcevaz İlçe Vaizliği ile M.E.B. İçel/Erdemli İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği görevlerinde bulundu. 1977 yılında Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nde açılan Tefsir Asistanlığı sınavını kazanarak burada Tefsir Asistanlığı görevine başladı. Bu Enstitü’nün 1982 yılında Selçuk Üniversitesi’ne bağlı İlahiyat Fakültesi’ne dönüştürülmesinden sonra bu fakülteye Tefsir Öğretim Görevlisi olarak atandı. 1986 yılında “Kâzerûnî ve Tefsirdeki Metodu” isimli çalışmasıyla Doktor unvanını aldı. 1988 yılında Tefsir A.B. Dalında Doçent ve 1996 yılında da Profesör oldu. Yüksek Öğrenimime başladığı 1970 yılından 1977 yılına kadar, Konya’da yayınlanan “İslam’ın İlk Emri Oku” dergisinde, sosyal ve dini içerikli çeşitli yazılar yazdı. Dergiyi yayınlayan “Türkiye İmam-Hatip Okulları Mezunları Derneği” idare heyetinde çeşitli görevlerde bulundu. 1988 yılından itibaren yurt içinde ve dışında çeşitli ilmi toplantılara konuşmacı, tebliğci ve müzakereci olarak katıldı.

HABERE YORUM KAT