1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Zırhlı Birlikler darbe davasında tutukluluğun devamı istemi
Zırhlı Birlikler darbe davasında tutukluluğun devamı istemi

Zırhlı Birlikler darbe davasında tutukluluğun devamı istemi

FETÖ'nün darbe girişiminde Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada iddia makamı, tutuklu sanıkların tahliye taleplerinin reddedilerek sanıkların tutukluluğunun devamına karar verilmesini istedi

A+A-

ANKARA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 kişinin yargılandığı davada, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesi talep edildi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada önceki celse alınan ara kararlar gereği dava dosyasına gelen belgelerin okunmasından sonra cumhuriyet savcısından görüşü soruldu.

İddia makamı, bu aşamada soruşturmanın genişletilmesi talebi bulunmadığını ve önceki ara kararlardan henüz yerine getirilmeyenlerin tamamlanması için beklenilmesini istedi.

Tahliye talebinde bulunan tutuklu sanıklar yönünden ise savcı, sanıkların üzerlerine atılı suçları işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin bulunması, mevcut delil durumu ve sanıkların alması muhtemel ceza oranları ile tutuklama tedbirinin orantılı olduğu gerekçesiyle tahliye taleplerinin reddedilerek tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Davanın görülmesine, sanıklar ve avukatlarının iddia makamının taleplerine karşı beyanlarının alınmasıyla devam ediliyor.

HABERE YORUM KAT