1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Akyürek: "Rahmet ayımız mübarek olsun"
Akyürek: "Rahmet ayımız mübarek olsun"

Akyürek: "Rahmet ayımız mübarek olsun"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın şehrimize, ülkemize ve bütün İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalıların ve bütün İslam aleminin Ramazan ayını tebrik etti.

Konya’da Ramazan coşkusunun ve bereketinin şehrin her yerinde hissedildiğini belirten Başkan Akyürek, “İslam aleminin büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif, rahmeti ve bereketiyle yüreklerimizde manevi coşkulara sebep oluyor.

Allah’a olan kulluk şuurunu derinden hissettiğimiz, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir ay olan Ramazan’da Konya’mızda yardımlaşma duyguları en üst seviyeye ulaşır, büyük bir coşku yaşanır. Belediyelerimiz, vakıflarımız, hayırsever insanlarımız binlerce vatandaşımıza ulaşır, onları da bu coşkuya ortak eder.

Rahmet, bereket ve kurtuluş ayı olan Ramazan, Konya’mızda bir başka güzel yaşanır. Ramazan coşkusu evlerde, sokaklarda, işyerlerinde, ibadethanelerde, şehrin her yerinde hissedilir.

Belediye olarak, şehrimizdeki bu güzelliğe her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli programlarla katkı sağlıyoruz. Mevlana Meydanı’nda bu yıl da teravih namazları kılınacak. Kültürpark’taki Rahmet Akşamlarında her gün teravihten sonra Kur’an-ı Kerim tilavetleri, Mevlid-i Şerif icraları, ilahiler, kasideler ve sohbetlerle Ramazan’ı Şerif’in havasına uygun programlar yapılacak. Paylaşma ve yardımlaşma ayında şehrimizin çeşitli kesimleri ile iftar programlarında bir araya geleceğiz.

Ramazan-ı Şerif vesilesiyle sadece kendi mahallemizi, şehrimizi değil; dünya coğrafyasını da düşünelim, değişik bölgelerde zulüm altında inleyen kardeşlerimiz için dua edelim.

Rahmet ayı Ramazan’ın şehrimize, ülkemize ve bütün İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor, daha nice Ramazanlarda buluşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

HABERE YORUM KAT