1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konyalı esnaftan dolarını bozdurana "etliekmek" hediye
Konyalı esnaftan dolarını bozdurana "etliekmek" hediye

Konyalı esnaftan dolarını bozdurana "etliekmek" hediye

Konya'da esnaflar, dövizdeki artış üzerine ülke ekonomisine katkı sağlamak için dolar bozduranlara çeşitli ikramlarda bulunuyor.

A+A-

Konya'da üç esnaf, dövizdeki artış üzerine ülke ekonomisine katkı sağlamak için dolar bozduranlara çeşitli ikramlarda bulunuyor. 

Merkez Karatay ilçesi Mengüç Sokak'taki etli ekmek fırını sahibi Hikmet Çetiner, 500 dolar bozdurana Konya'nın yöresel yiyeceği etli ekmek ikram ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine bu uygulamayı başlattıklarını anlatan Çetiner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülke ekonomisine yönelik dışarıdan müdahalelerin yapılmaya çalışıldığını söyledi.

Dolar ve avrodaki artışlara karşın Türk lirasının değer kazanması için dövizlerin bozdurulması gerektiğine işaret eden Çetiner, "Biz de esnaf olarak üzerimize ne düşüyorsa onu yapıyoruz. Kampanyayı sosyal medyada başlattık. 500 dolar bozdurana etli ekmek ikram ediyoruz. Konya'nın mutfak kültürünün en önemli parçası etli ekmektir. Toplumda bu kapsamda ülkesi ve devleti için kampanyaya dahil olana biz de bu anlamda destek oluyoruz. Bu ülke bizim ülkemiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısına destek olalım." diye konuştu.  

etli-ekmek-hediye-1.jpg

- Döviz bozdurana tatlı ikram ediyor

Kültür Park'taki tatlıcı Servet Erdem ise tezgahına astığı, "Miktarı önemli değil Türkiyemiz için döviz bozdurduysanız, tatlı bedava" yazısıyla, döviz bozduranlara tatlı ikram ediyor.

Erdem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; "Dövizleri bozdurup Türk lirası ve altına yatırım yapmaları" yönündeki çağrısı üzerine, döviz bozduran herkese tatlı ikram etmeye başladığını bildirdi.  

Türkiye'nin zor duruma sokulmak istenmesini fark ettiklerini anlatan Erdem, şöyle konuştu:

"Ülke ve bayrak aşkı olduğu için Konyalı esnaf olarak güzel bir etkinlik düzenliyoruz. Toplumda farkındalık uyandırmak istedik. Yangını söndürmek için su taşıyan karınca misali üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Kendi elimizden gelen bu. Güzel dönüşler oluyor. Konya 15 Temmuz'daki duruşuyla devletinin milletinin yanındadır. Bu anlamda tebrik edenler, dövizlerini bozduranlar sıkça oluyor. Ezanımıza, bayrağımıza sahip çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz. Döviz fişine gerek olmuyor, dolarını bozdurduğunu söyleyene tatlı ikram ediyoruz." 

Kent merkezindeki büfe işletmecisi Mustafa Üveyik de döviz bozduranlara bardakta mısır ikram ediyor. Dolar ve avroda oynanan oyunla Türkiye'yi ekonomik olarak sıkıştırmak isteyenlerin olduğunu dile getiren Üveyik, toplumun bu oyunu bozacağına inandığını aktardı.

HABERE YORUM KAT