Hacı Ömer Güler, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği’nin (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi Konya Yunaklı İş İnsanı Hacı Ömer Güler,14 Mayıs'da yapılacak seçimlerde AK Parti Konya'dan Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Hacı Ömer Güler, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı

Güler açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde mükemmel bir ivme kazanan, güçlenen ve hızla büyüyen ülkemizde, AK Partimizin ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonu ve hedefleri doğrultusunda gerçekleşecek olan 2023 seçimlerinde Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü bir TÜRKİYE" için doğduğum topraklarda sorumluluk almaya hazırım” dedi.

haci-omer-guler-1.jpg

HACI ÖMER GÜLER KİMDİR

Hacı Ömer Güler, 1973 yılında Konya’da doğdu. Çiftçi ,Yönetici, İş insanı; Konya Gazi Lisesindeki eğitimini tamamladıktan sonra; Tohumculuk üzerine kurduğu, yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren bir aile şirketi olan Ankomer Tohumculuğun Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. Ayrıca kendisine ait arazilerde tarım ve hayvancılıkla uğraşmaya da devam etmektedir. 72 ilde faaliyet gösteren 62 bin üyesi ile Ülkemizin tohum ihtiyacını karşılayan aynı zamanda 113 ülkeye ihracatına da katkı sağlayan; kaliteli, yenilikçi, etkin ve sürdürülebilir bir kalkınmayı esas alan kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olan Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği’nin (TYAB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Tohum Yetiştiricileri Alt Birliğinde (TYAB) aldığı görev süresince, sektöründeki gelişmeleri takip ederek; bakanlıklar, diğer kamu kurumları ve STK’lar ile müşterek çalışmalar gerçekleştirmiş, süreli yayınlar, çalıştaylar ve üyelerden gelen ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim programları düzenlemiş,yetiştiricilere yetkinlik kazandırılmasının yanında Türk çiftçisinin dünya çiftçisi ile rekabet edebilir hale getirilmesini hedeflemiştir.Tarım ve tohumculuk sektörünün gelişimi, kırsala özendirme politikalarının geliştirilmesi ve sektörel değerlendirmeler ile güncel ve uzun vadede politikalar oluşturmak amaçlı çok sayıda projede ve faaliyette yar almış; Sektör paydaşları ile birlikte Uygulamalı Çiftçi Eğitimleri, Gençlik ve Kırsal Kalkınma Modeli Projesi ve Gençlik ve Tarım Kampı önemli faaliyetlere öncülük etmiştir. Bununla beraber; Ekonomik İş Birliği Teşkilatı- Ülkeleri (Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Afganistan,Türkmenistan,Tacikistan ve Özbekistan) arasında kurulan Ekonomik İşbirliği Ülkeleri Tohumcular Birliği (ECOSA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye tohum sektörünü 78 bin üyesi ile kamu kurumu niteliğinde temsil eden Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de yürütmektedir.

Etiketler :