“Kahverengi oy pusulası etrafında toplanalım”

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına aday olan Ramazan Erkoyuncu, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda açıklamalarda bulundu.
“Kahverengi oy pusulası etrafında toplanalım”

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına aday olan Ramazan Erkoyuncu, yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Pankobirlik seçimlerine “Çiftçinin adayı” sloganı ile adaylığını açıklayan Ramazan Erkoyuncu, yatırım programı, fabrikanın ekonomik durumu, çiftçilerin içinde bulunduğu sıkıntılar ve kurumun geleceğine dair birçok konuya değindi. Hoşgörü ve sevginin başkenti Konya’da bazı basın organlarının yanlı yayın yaptıklarının farkında olduklarını, bunun ise yanlış bilgilendirmeden kaynaklandığını net olarak bildiklerini kaydeden Erkoyuncu, siyasi iradenin kendilerini arayarak, başarı dileklerini ilettiklerini ve kamuoyuna yaptıkları açıklamada seçime giren her adaya eşit olduklarını belirtmelerine rağmen bazı kuruluşların basının tarafsızlık ilkesine aykırı davrandıklarını üzülerek gördüklerini ifade etti. Fabrikanın üzerindeki en büyük yük olan ve giderlerin en başında gelen enerji santrali işletmesinden devletin desteği ile çekileceklerini belirten Erkoyuncu, çiftçinin alanı olmayan bu yatırım ile ilgili olarak tüm siyasi kurum ve kuruluşlar ile yaptığı görüşmede olumlu sinyaller aldığını anlattı.

SEYDİŞEHİR’E GÜBRE FABRİKASI KURACAĞIZ

Merkezdeki mevcut fabrikanın yerinin en fazla iki yıl içinde taşınması planlandığından fabrikanın mümkün olması halinde Beyşehir-Seydişehir aksı ile Cihanbeyli-Altınekin aksında kurulması için gereken çabayı göstereceklerini ifade eden Erkoyuncu, yönetime geldikten sonra bütün yatırımları çiftçi maliyetlerini azaltacak ve çiftçiye katkı sağlayacak şekilde planladıklarını dile getirdi. Erkoyuncu, şunları söyledi: “Bunun ilk örneği Seydişehir'e gübre fabrikası kazandırmak olacak. Gerek kampanya döneminde gerek haksız yere işten çıkartılan personel için de özel bir çalışma yapacağız. Kişiye iş değil, işe adam mantığı getirerek, bunu adalet çerçevesinde uygulayacağız. Seçim vaatleri vermek kolay, ama ben yapamayacağım bir sözü vermektense gerçekçi olanı, reel olanı gerçekleştirmek için geldiğimizin her kesim tarafından bilinmesini isterim. Ekibimizi profesyonel yöneticiler le güçlendireceğim. Bizi tercih edecek çiftçilerimizin alanında uzman isimlerle çalışarak, dünya normları ile hareket edeceğimizi, devasa kuruluşumuz olan Konya Şeker’in bizim için vazgeçilmez olduğunu bilmelerini isterim. Bu manada yönetim olarak bize düşen de profesyonel ekibin önünü açmak. Şu husus da herkes tarafından gözden kaçmasın diye üstüne basa basa söylüyorum; attığımız her adımı önce çiftçimizle paylaşıp iktidarın ve siyasilerin bilgisi dahilinde atacağız. Her zaman rehber edineceğimiz ana temellerden ilki adalet, ikincisi liyakat, üçüncüsü hem kapımızın hem gönlümüzün herkese açık olması. İstişare kurumunu en aktif olarak kullanacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın.”

“ÇİFTÇİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK VE DAHA ÇOK KAZANDIRMAK İÇİN GELİYORUZ”

35 günlük seçim çalışmaları boyunca hemen hemen her köye ve mahalleye giderek çiftçi ile beraber vakit geçirdiklerini, isteklerini, tavsiyelerini ve sorunlarını not ettiklerine değinen Erkoyuncu, derslerine iyi çalıştıklarını söyledi. Konya'nın bütün konuları ile yakından ilgilenen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile “Konya Şeker'in önündeki engelleri kaldırmak için seve seve hazırız” diyen Genel Başkan yardımcıları ve tüm Konya milletvekillerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, ilçe belediye başkanları ve ilçe teşkilatlarına verdikleri destekten dolayı bütün çiftçiler adına teşekkür eden Erkoyuncu, “Bütün çiftçilerimizi 27 Ekim 2021 tarihinde, fabrika bahçesinde yapılacak seçimlerde kahverengi oy pusulası etrafında buluşup, fabrikalarına sahip çıkmak için sandığa davet ediyorum” diye konuştu.