Konya firması GES kapasitesini 2 kat artırdı

Üretiminin tüm aşamasında doğaya saygıyı ön planda tutan Bera Holding’in PVC sektöründe faaliyet gösteren şirketi Kompen, 2021 yılının ilk çeyreğinde devreye aldığı 11 bin metrekarelik Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımının ikinci aşamasını tamamlayarak 14 bin metrekare ek yatırımla toplam 25 bin metrekareye çıkardı.
Konya firması GES kapasitesini 2 kat artırdı

Hızla artan nüfusun ve gelişen sanayinin enerji üretimi ve tüketimi arasındaki açığın giderek arttığını ifade eden Kompen Genel Müdürü Erdal Küçükşehir, 4672 olan panel sayısının 8388’e çıkarıldığını ve fabrikanın yıllık enerjisini karşılama oranının %25’ten, %55’e çıkarıldığını ifade etti.

konya-firmasi-ges-kapasitesini-2-kat-artirdi-1.jpg

ÜLKE EKONOMİSİ VE ÇEVREYE KATKI

Yenilenebilir enerji kaynaklarına ihtiyacın arttığı günümüzde GES’lerin de ciddi üretim yapan sanayiciler arasında yaygınlaşmaya başladığını söyleyen Kompen Genel Müdürü Erdal Küçükşehir, “Doğal dengenin korunması, sürekli yenilenebilir enerji kaynaklarının işlenmesi ve kullanılması, günümüzde giderek önem kazanmaktadır.

1-genel-mudur-erdal-kucuksehir.jpg

Kompen olarak çevreye saygılı bir marka olmanın gereğini her alanda yerine getirmeye çalışıyoruz. Geçmiş yıllarda gerek ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi alarak, gerekse de geçtiğimiz kasım ayında ISO 14025 ve EN 15804 Standartlarına uyumlu Environmental Product Declaration belgesi alarak bu kararlılığımızı göstermiştik. Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan GES yatırımımızı tamamlayarak ülke ekonomisine ve çevreye katkı sağlayarak üretimlerimize devam ediyoruz” dedi.

konya-firmasi-ges-kapasitesini-2-kat-artirdi-3.jpg

YILLIK ENERJİ ÜRETİMİ 2 KATTAN FAZLA ARTTI

Güneş Enerjisi Santrali sayesinde üretim maliyetlerinin de olumlu yönde etkileneceğini ifade eden Kompen Genel Müdürü Erdal Küçükşehir, GES yatırımının tamamlanmasıyla birlikte 1500 kW olan kurulu gücün 3390 kW’a çıktığını belirterek, GES’ten sağlanan yıllık enerji üretimlerinin 2 milyon 400 bin kWh’ten, 5 milyon 400 bin kWh’e çıktığının da altını çizdi.

Etiketler :