Konya Valiliği’nden gece çıkan orman yangınıyla ilgili açıklama

Türkiye Afet Müdahale Planının önemine vurgu yapan Vali Vahdettin Özkan, 30 Ağustos gecesi Beyşehir Üzümlü de yaşanan orman yangını ile ilgili bilgi vererek Orman Yangınları ile ilgili uyarılarda bulundu.
Konya Valiliği’nden gece çıkan orman yangınıyla ilgili açıklama

Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Beyşehir İlçesi Üzümlü Mahallesinde 30 Ağustos saat 23.00 civarında orman yangını çıkmıştır. Yangına müdahale için Valiliğimizce derhal İl Afet Müdahale Planı çerçevesinde ilgili hizmet grupları harekete geçirilmiştir. Orman Bölge Müdürlüğüne ait 13 arazöz, 5 itfaiye aracı, 4 su tankeri ve 40 personel, Büyükşehir Belediyemize ait 3 itfaiye aracı, 1 su tankeri ve 8 personel, Beyşehir Belediye Başkanlığından 2 su tankeri ve 4 personel olmak üzere toplam 28 araç ve 52 personel ile müdahale edilmiştir. 00.30 itibari ile yangın kontrol altına alınmıştır.

Koordineli ve hızlı müdahale sayesinde tehlikeli yangın kısa sürede söndürülmüştür. Emeği geçen tüm kurumlarımıza ve kişilere teşekkür ederiz. Allah beterinden korusun. Bu vesileyle bir kez daha herkesi orman yangınlarına karşı yüksek derecede duyarlı ve tedbirli olmaya davet ediyoruz."

İlgili Haberler