Konya’da aday adayı yoğunluğu yaşanıyor! AK Parti'ye başvuru yapan isimler

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan 28. Dönem Milletvekili seçimleri için aday adaylığı sürecinin başlamasıyla Konya’da büyük bir heyecan hakim. Başta AK Parti olmak üzere siyasi partilerde aday adayı listelerindeki yoğunluk dikkat çekiyor
Konya’da aday adayı yoğunluğu yaşanıyor! AK Parti'ye başvuru yapan isimler

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs tarihinde yapılacak. Seçim çalışmalarına hız veren AK Parti'de Pazartesi günü milletvekilliği aday adaylığı için başvuru süreci başlamıştı. Şu ana kadar 81 ilde yoğun başvuru alan AK Parti’nin Konya’da da çok sayıda isimden aday adaylığı başvurusu aldığı öğrenildi.

AK PARTİ’DE SÜRE UZATILDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) kararı ile milletvekili aday adaylığı başvuru süresinin 22 Mart Çarşamba saat 17.00'ye kadar uzatıldığını bildirdi. Yavuz, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada, genel merkez fuaye salonu ve 81 ilde milletvekilliği aday adaylığı başvurularının devam ettiğini belirtti. Daha önce yaptıkları açıklamalarda başvuru sürecinin yarın sona ereceğini ifade ettiklerini ancak çok fazla müracaat olduğunu vurgulayan Yavuz şunları kaydetti: "İllerimizden de aday adaylığı başvuru süresinin uzatılması talebi oldu. MYK kararı ile milletvekili aday adaylığı başvuru süresi gelecek hafta çarşamba günü saat 17.00'ye kadar uzatılmıştır. Süreyi uzatma nedenimiz; yığılmalar nedeniyle zorlanıyoruz. Daha fazla sayıda gelecek müracaatları da öngörmemiz sebebiyle illerimizde ve burada zorluk yaşanmasın istiyoruz. Bu karara bağlı olarak temayül yoklamasının tarihi de değişti. Teşkilat temayül yoklamamızı 25 Mart Cumartesi günü 10.00 ila 16.00 saatleri arasında yapacağız. Üç günde 3 bini aşan bir başvuru söz konusu. Bu rağbeti gördüğümüz için tarihleri esnettik."

KONYA’DA BAŞVURU YOĞUNLUĞU VAR

AK Parti’nin Konya’da çok sayıda isimden aday adaylığı başvurusu aldığı öğrenilirken, bu isimler şu kişilerden oluştu:

Ercan Uslu, Mehmet Baykan, Hasan Hüseyin Karapınar, M.Hakan Özer, Selim Güleç, Mehmet Yavuz, Hasan Büyükdede, Mehmet Emin Birpınar, Samed Safa Kaya, Esra Doğan Candan, Gözde Koygun, Batuhan Aydın, Hacı Ömer Güler, Yılmaz Altınsoy, Ali Ergin, Dr. İsmail Yavuz, Ramazan Fatih Uğurlu, İbrahim Dıvarcı, Muhammed Zeren, Fevzi Kaynar, Mustafa Gülsever, Bekir Akdemir, Abdullah Tuş, Ahmet Çekiç, Ali Demirci, Asuman Arslan, Asuman Tongarlak, Aşır Özcan, Ayda Esra Durmaz, Burhanettin Tandoğan, Bülent Erdem, Burhanettin Sevencan, Burak Dağlı, Bülent Ersüllü, Cihan Tekin, Emel Uçar, Eyyüp Özpınar, Emre Başoğlu, Fatma Başaralı, Fatma Dilek Ulubay, Habib Alp, Hasan Harmankaya, Hülya Gül, İsa Ölçer, İsmail Yavuz, Kemal Keleş, Kadir Durmaz, Kasım Çakır, Latif Selvi, Leyla Betül Küçük, Mustafa Özkan, Mehmet Vardar, Muhammet Uğur Kaleli, Mahmut Yazıcı, Muharrem Kayacık, Mehmet Nuri Sayıcı, Muhammet Babur, Muhammet Fatih Taş, Mahmut Olcay, , Mustafa Avcıoğlu, Mustafa Şahin, Nilüfer Kaya, Osman Uyar, Orhan Çelik, Özer Eken, Ramazan Özçalık, Recep Öncel, Resul Arıcıoğlu, Remzi Bakım, Serhan Güngör, Sebahat Kılınç, Sabit Kostak, Seyit Mehmet Dağ, Yetiş Avcı, Yusuf Ziya Kıymet, Yüksel Ertekin.

Etiketler :