Konya'da ‘Bizim Okulumuz’ Projesi ile okullar güzelleşiyor

Konya'da ‘Bizim Okulumuz’ Projesi ile okullar güzelleşiyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Okulumuz Projesi ile Konya’daki okullar güzelleşmeye devam ediyor. Bizim Okulumuz (Okul Merkezli Gelişim) projesi kapsamında yürütülen faaliyetler, yönerge ve proje takvimi doğrultusunda uygulanıyor.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Bizim Okulumuz Projesi’nin hızla devam ettiğini ifade etti. Yiğit, “Okullara dair belirlenen hedefler altı gelişim alanında (Fiziki Ortam İyileştirmeleri, Akademik İyileştirme, Sosyal Kültürel Sportif Faaliyetler, Gönüllülük Faaliyetleri, Projeler ve Diğer Faaliyetler, Okul Öncesinin Yaygınlaştırılması) düzenlenerek sistem üzerinden tanımlandı” dedi.

bizim-okulumuz-projesi-ile-okullar-guzellesiyor-4.jpg

OKUL MERDİVENLERİ YENİLENDİ

Yiğit açıklamasının devamında ise şunları söyledi: “Fiziksel ortam iyileştirmeleri ve güzelleştirmeler kapsamında koridor kirişleri, okul merdivenleri yenilenerek merdiven basamaklarına okul kuralları, derslerle ilgili bilgiler, öğrenme basamağı olarak da kullanılması düşüncesiyle eğitici ve öğretici bilgiler eklendi. Belirlenen hedefler doğrultusunda okul iç ve dış cepheleri yenileme çalışmaları da tüm hızıyla devam devam etmektedir. "Bizim Okulumuz" projesi kapsamında belirlenen gelişim alanları ve kriterler çerçevesinde hazırlanan yazılım sistemi ise her okulun kendi mevcut durumunu ve gelişimini takip etme imkânı sağlıyor.”

KONYA HABER

Etiketler :