Malatya'daki 5,6 büyüklüğündeki depremden acı haber

AFAD Başkanı Sezer, merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi olan 5,6 büyüklüğündeki depremde 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını açıkladı.

AFAD Başkanı Sezer, merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi olan 5,6 büyüklüğündeki depremde 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını açıkladı.

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Saat 12.04'te merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, yıkılan binalar olduğunu açıklarken ekiplerinde sevk edildiğini duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 22 binanın yıkıldığını ve 20 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı. AFAD Başkanı Yunus Sezer, Malatya'da bir kişinin yaşamını yitirdiğini 69 yaralı olduğunu duyurdu.

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi.

Merkez üssü Malatya Yeşilyurt'ta 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem 6,96 km derinlikte gerçekleşti.

Deprem, Malatya'nın yanı sıra Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa gibi civar illerde de hissedildi. Depremin etkisiyle Malatya'daki hasarlı bazı binalarda da göçük oluştuğu öğrenildi.

Öte yandan sarsıntının ardından vatandaşların meydanlara toplandığı görüldü.

AFAD'tan yıkılan binalara ilişkin ise "Yıkılan binalar olduğu tespit edilmiş olup, arama kurtarma ekiplerimiz bölgeye sevk edilmiştir." açıklaması yapıldı.

1 KİŞİ YAŞAMINI YİTRİDİ

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Malatya'daki depremde bir kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Sezer, öte yandan 69 kişinin ise yaralandığını belirtti.

20 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya'daki depremde ilk belirlemelere göre 22 binanın yıkıldığını, 20 kişinin hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Özer, "5 vatandaşımızı da enkazlardan kurtardık." dedi.

AĞIR HASARLI BİNA YIKILDI

Ağır hasarlı binadan eşya alan baba kızın ise enkaz altında kaldığı belirtiyor.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI: ARAMA KURTARMA DEVAM EDİYOR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, depremi NTV canlı yayınında değerlendirdi. Çınar, "4 katlı bir binada aile köyden geliyor. Eşyalarını almaya yukarı çıkıyor. Baba kız yukarı çıkarken deprem oluyor. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında da 15-20 noktada da binaların yıkıldığına dair bilgiler aldık." dedi.

AFAD BAŞKANI SEZER'DEN AÇIKLAMA

AFAD başkanı Yunus Sezer, deprem sonraki ekiplerin teyakkuzda olduğunu ifade etti.

Sezer, "Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." dedi.

İlgili Haberler
Etiketler :