Fatmanur Bektaş

Fatmanur Bektaş

Şehit kızını şehit oğluma istiyorum!

Şehit kızını şehit oğluma istiyorum!

Gördüğümde tüylerimin diken diken olduğu, dakikalarca videosundan çıkamadığım kız isteme merasiminin hikayesini sizinle paylaşmak istiyorum.

Danya 17 yaşında Filistinli bir kızdı. Bir gün okuldan eve dönerken yanından geçtiği Siyonist bir askerin kahve içtiğini görür. Danya'nın bakışlarından rahatsız olup şüphelenen asker hemen oracıkta Danya'yı kurşun yağmuruna tutar ve Danya'yı şehit eder. Şehit Danya'nın şehadet sonrası resimleri her yere yayılır.

Bu haberleri duyup, resimleri gören Filistinli Raid adındaki bir genç, bunu sosyal medyada paylaşır ve haberi yaygınlaştırır. Şu cümlelerle Müslümanları duyarlı olmaya davet eder:

"- Bu sizin kız kardeşiniz olsa ne yapardınız?"

Daha sonra Raid, Danya'yı şehit eden askeri bulur ve bıçaklar. Siyonistlerde Raid'i tek kurşunla alnından vurup şehit ederler.

Raid'in cenaze törenine Danya'nın babası da iştirak eder. Hiç kimsenin ummadığı bir anda Şehit Raid'in babası kalkıp, Şehit Danya'nın babasına hitaben:

"- Şehit kızın Danya'yı şehit oğlum Raid'e istiyorum" der...

Daha sözünü tamamlamadan Danya'nın babası;

"- Şehit kızımı, şehit oğlunuza verdim. Tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Firdevs-i Ala’da düğünleri olsun" der.

Duyulmamış, görülmemiş bir kız isteme merasimi... Nasıl bir teslimiyetle, nasıl bir sabır ve iman ile yaşıyorsun sen Filistin, hayran olmamak elde değil…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Fatmanur Bektaş Arşivi
SON YAZILAR